Legendárny tvorca soundtrackov k Elder Scrolls hrám Jeremy Soul, bol obvinený zo znásilnenia

Legendárny tvorca soundtrackov k Elder Scrolls hrám Jeremy Soul, bol obvinený zo znásilnenia

 

Zatiaľ však iba cez blog.

Vzhľadom na náladu v spoločnosti je pravdepodobné, že kariéra Jeremyho Soula, legendárneho skladateľa hudby k hrám ako The Elder Scrolls V: Skyrim, Guild Wars 2, Company of Heroes a ďalším sa skončila. Nie že by bol odsúdený, ale to pravdepodobne už mnoho ľudí urobilo po tom, čo ho včera herná vývojárka Nathalie Lawhead obvinila zo znásilnenia prostredníctvom svojho blogu.

Táto udalosť sa podľa Lawhead stala v roku 2008, počas ich spolupráce, no nevieme na akej hre spoločne spolupracovali.

„Čo som nezdieľala je moja skúsenosť, kedy som bola znásilnená Jeremym Soulom, keď som s ním spolupracovala.“

Samozrejme, nebudeme tu prekladať celý jej príspevok, nakoľko ten zaberá niekoľko normostrán. V nich však Nathalie popisuje, že ju Soule znásilnil, no ona nikomu nič nepovedala, pretože šéf danej hernej spoločnosti (ktorý nebol menovaný) bol jeho blízkym priateľom a ona chcela preraziť v hernom biznise. Taktiež tam rozpráva o strese a o fakte, že jej štúdio odmietalo za jej prácu zaplatiť.

Pre Soula to predstavuje veľký problém. Táto udalosť sa stala veľmi dávno a je prakticky nemožné zistiť, či sa to skutočne stalo tak ako to Nathalie popisuje. Každopádne, dnes je spoločnosť na takéto udalosti veľmi citlivá a je dosť možné, že herné spoločnosti sa budú vo veľkom zdráhať s ním v budúcnosti spolupracovať, pretože stigma „násilníka“ sa s ním už pravdepodobne bude niesť do budúcnosti.

A ak si pozriete komentáre k jeho Twitter účtu, mediálny lynč sa už pomaly začal. Soule sa zatiaľ k týmto obvineniam nevyjadril. 

Zdroj: nathalielawhead.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk