May the 4th be with you...alebo tie najlepšie a najhoršie zážitky pri Star Wars hrách

May the 4th be with you...alebo tie najlepšie a najhoršie zážitky pri Star Wars hrách

 

Dnešný deň patrí Star Wars.

4. máj je každoročne spätý s oslavou univerza Star Wars. Lenže Star Wars to nie sú len príjemné, ale aj trpké spomienky na hry, filmy, seriály, knihy a komixy. Keďže sme však herný web, zaujímajú nás primárne hry. Preto sme v redakcii zisťovali tie najpríjemnejšie aj najhoršie spomienky na Star Wars hry a tu sú:

Dominik Farkaš – šéfredaktor

Najpríjemnešia spomienka – KOTOR

Och. Ako veľmi ma bolí vidieť Bioware v súčasnom stave. Vždy si pri tom spomeniem na ich legendárne RPG hry, medzi ktoré patrí určite Knights of the Old Republic. Malak, Revan, tajomstvá a prekvapenia. K tomu skvelá hrateľnosť. Ten kto je fanúšik hier a Star Wars a nehral KOTOR, tak nie je fanúšikom Star Wars.

Najhoršia spomienka – Battlefront II

Asi budem zbytočne chodiť okolo horúcej kaše. Battlefront II od DICE stelesňoval všetko, čo je zlé na AAA hernom biznise. Otrasné herné systémy, ktoré zvýhodňujú tých, ktorí platia v kombinácii s veľmi slabou kampaňou u mňa označujú „low point“ Star Wars hier. Hra je síce takmer dva roky po vydaní v oveľa lepšej forme, ale pachuť a otrasné spomienky zostali.

Maroš Goč – redaktor

Nie som žiaden fanatický fanúšik Star Wars a často idem proti názorom hardcore uctievačom. Chewbacca mi pripadá otravný, sériu považujem skôr ako popkultúrnu zábavu než nejaké hlbšie filozofické dielo a zatiaľ posledný film Star Wars The Last Jedi milujem. Star Wars je ale Star Wars a ako fenomén ho bezpochyby uznávam samozrejme aj ja. A nakoľko som zanietený hráč, neexistuje, aby som nemiloval aj Star Wars hry.

Predmet článku je jasný – najlepší a najhorší moment v hrách Star Wars. O tom najlepšom som bol rozhodnutý ešte predtým, než bol námet na tento článok vôbec vyslovený. Je ním bez ďalšej diskusie pointa, hlavný zvrat Star Wars: Knights of the Old Republic, fantastického RPG od Bioware. Stále si pamätám ako som mlčky sedel, takmer ani nedýchal a prehrával si v hlave situácie predtým uvedomujúc si zároveň ako do seba zrazu krásne zapadali.

Ten najhorší moment sa ale v mojej hlave rodil omnoho ťažšie. Vzhľadom na to, že nehrávam multiplayer, tak u mňa vypadávali klasické náreky ohľadom Battlefrontov a podobných nezmyslov. Preto som musel zaloviť v pamäti poriadne hlboko do minulosti, no nakoniec som to našiel. Tým najhorším momentom je pre mňa kamera v Star Wars: Episode 1 – The Phantom Menace. Hru ako takú milujem, je fantastická, no tá kamera... Ani nespočítam koľkokrát som pri hraní tej hry zažil kinetózu (choroba z pohybu), kvôli ktorej som bol často odpísaný na niekoľko hodín. Koho napadlo postaviť kameru do takého nezmyselného uhla? Nie je to top-down, no nie je to ani klasický pohľad z tretej osoby. Je to niečo medzi tým, niečo divné, niečo za čo sa v slušnej spoločnosti dáva doživotie! Láska k hre bola ale väčšia a tak som si ten nádherný herný zážitok spojený s neustálym pocitom na dávenie užil hneď niekoľkokrát za sebou.

Ján Schneider – redaktor

Najhorší bol Kinect Star Wars, ktorý som si vyskúšal u kamaráta, skalného fanúšika SW univerza. Neskutočne hlúpa AI, nemotorné ovládanie a technické spracovanie hru zráža do najväčšej stoky herných dejín. Ten najlepší bol pri hrani KOTOR, aj keď nie som fanúšikom svetelných mečov a sveta SW, tak ma hra dokázala zabaviť a ponúkla mi príjemný herný zážitok.

Ľubomír Čelár – redaktor

Pre mňa najväčším Star Wars zážitkom vo všeobecnosti bolo čítanie knižky Star Wars: The Courtship of Princess Leia. Tá sa mi vryla do pamäte viac, ako akákoľvek iná kniha či hra. Určite ju odporúčam všetkými desiatimi! Čo sa týka videohier, tam som najväčším fanúšikom asi série X-Wing a Tie Fighters až po hru X-Wing vs. Tie Fighter. Veď, každý v tej dobe chcel byť pilotom stíhačky!

A najhorší? Ten asi nemám! Všetky Star Wars hry, ktoré som hral sa mi vždy páčili. Jediné čo ma kedy nahnevalo bolo to, keď som mal Shareware verziu starej hry Dark Forces a tá skončila. V dobe keď som hru hral som príliš nechápal, čo to Shareware je a tak som bol pomerne nahnevaný, čo sa to stalo!

Martina Juhásová - redaktorka

Najlepší - Odhalenie Revana

Kotor a Kotor 2 patria medzi tie najlegendárnejšie Star Wars hry, preto nie je prekvapením, že môj naj moment pochádza práve z nich. Postaral sa o to prvý titul Knights of the Old Republic svojim šokujúcim odhalením tajomnej identity Revana, obávaného Sitha/Jedi. I keď som to možno v kútiku duše tušila, stále to patrí medzi tých zopár momentov, ktoré mi vyrazili dych. Skvelé odhalenie nasledovalo ešte lepšie rozhodovanie, ale o tom už viac nepoviem.

Najhorší - Force Unleashed 2 - práve sme len začali aaaaa už je koniec

Nechápte ma zle, Force Unleashed 1 a 2 sú moje obľúbené Star Wars hry. Postava Galena Mareka sa zaradila medzi mojim top Jedi/Sithov v univerze. Čo ma šokovalo pri druhom Force Unleashed sa však týkalo dĺžky celej príbehovej kampane. Začala som hrať hru v jeden neskorý večer s vedomím, že ma zabaví na najbližšie dni, no ostala som nepríjemne prekvapená, keď po pár misiach a asi 4-5 hodinách sa hra zrazu skončila. Ešte šťastie, že som si ju nekúpila za plnú sumu, inak by ma od sklamania a zlosti asi porazilo.

Dajte nám vedieť do komentárov, aké sú vaše najlepšie a najhoršie spomienky na Star Wars hry. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk