Manažment Take-Two má špeciálne prémie za predaj mikrotransakcií

Manažment Take-Two má špeciálne prémie za predaj mikrotransakcií

 

Zbohom AAA biznis bez mikrotransakcií.

AAA herný priemysel hľadá cestičky, ako z hráčov vytiahnuť čo najviac peňazí o po dobách zákazu bazárového predaja, season passov a DLC prišli lootboxy a mikrotransakcie. Lootboxom však už začínajú na prsty šliapať vlády jednotlivých krajín a preto sú mikrotransakcie logickým vyústením. A nakoľko tie so sebou prinášajú veľa zárobku za málo námahy, je jasné, že akcionári týchto spoločností sú radi, keď ich hráči kupujú.

Dokonale to vystihuje to, čo sa udialo u vydavateľa Take-Two. Tento vydavateľ má na svedomí hry ako Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Bioshock, Borderlands či Mafia. 15. apríla totiž investori vytvorili 300 tisíc nových akcií spoločností a zaradili ich do kategórie „Restricted Stock.“ To znamená, že sú to akcie, ktoré nie sú aktívne, pokiaľ sa nesplnia kritéria pre ich získanie. Tieto novovytvorené akcie sú určené pre manažment spoločnosti, na čele so šéfom vydavateľa Straussom Zelnickom. Podmienka na ich získanie?: Firma musí dosiahnuť určité tržby prostredníctvom „recurrent consumer spending,“ čiže prostredníctvom predaja mikrotransakcií.

Podľa súčasnej ceny akcií vydavateľa (ktorá sa pohybuje okolo 90 dolárov za akciu) by splnenie podmienok mohlo priniesť manažmentu Take-Two odmeny vo výške 1,26 až 2,52 milióna dolárov. A samozrejme, šéf Strauss Zelnick by si z tohto koláča ukrojil najviac.

Je zrejmé, že hlavné „mikrotransakčné kone“ vydavateľa v tomto roku budú samozrejme GTA Online, Red Dead Online a tohtoročné vydanie série NBA 2K, no takéto správy určite nie sú potešujúce, hlavne keď ste fanúšikom série Borderlands. Pri nej zatiaľ nebolo oznámené, či bude obsahovať mikrotransakcie, zatiaľ vieme iba to, že hra bude mať klasický Season Pass.

Zdroj: GameRant

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk