Activision Blizzard sleduje, či chcú jeho zamestnanci otehotnieť

Activision Blizzard sleduje, či chcú jeho zamestnanci otehotnieť

 

Veľký brat ťa stále vidí.

Pravdepodobne asi viete o tom, že drvivá väčšina hier, ktoré hráme je prepchaná analytickými nástrojmi, ktoré následne vývojárom a vydavateľom hovoria, ktorým aspektom hier sa majú venovať. Alebo ako na hre zarobiť ešte viac.

Lenže podľa článku, ktorý zverejnil denník The Washington Post vyznáva rovnaké praktiky aj Activision Blizzard. Podľa tohto článku sú zamestnanci spoločnosti „motivovaní“ k tomu, aby používali aplikáciu Ovia Health.

Tá slúži na to, aby ste v nej zaznamenávali všetky pokusy o splodenie dieťaťa, aby ste si v nej zaznačovali stav dieťaťa počas tehotenstva a taktiež monitoruje zdravie dieťaťa po jeho narodení. Tieto dáta následne tvorcovia aplikácie anonymne poskytujú tretím stranám. Activision Blizzard však tvrdí, že všetky tieto pravidlá sú v súlade s ochranou osobných údajov a podľa šéfa spoločnosti pre globálne benefity, Milta Ezzarda sú nastavené veľmi striktné pravidlá, kto má k týmto dátam prístup: „Vždy keď také niečo zavedieme, tak sa pripravujeme na odpor. Tvrdia, že sa im navážame do životov. Následne však ľudia zistia, že je to všetko dobrovoľné a nikto im nedrží zbraň pri hlave. Práve naopak. Odmeníme vás, keď sa rozhodnete túto aplikáciu používať.“

Každopádne to u zamestnancov vzbudzuje obavy, že by tieto informácie mohli byť použité proti nim. Napríklad v prípade zmluvy na dobu určitú, by mohlo v prípade „snahy o počatie“ prísť k jej nepredĺženiu. Ezzard totiž neprezradil, načo spoločnosť tieto dáta používa. Zástupcovia tvorcov aplikácie Ovia však tvrdia, že Activision Blizzard nevidí personálne intímne informácie v aplikácii a vidia iba celkovú štatistiku vrámci firmy.

Každopádne, takéto „sledovanie“ zamestnancov nepatrí medzi štandardné postupy.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk