Šéfovia Activisionu a EA patria medzi najviac „preplatených“ CEO v USA

Šéfovia Activisionu a EA patria medzi najviac „preplatených“ CEO v USA

 

Vyplynulo to zo štúdie You Sow.

V posledných dňoch a týždňoch sa v hernom biznise veľa hovorí o tom, že herní vývojári by mali vytvoriť vlastné odbory, aby vedeli efektívnejšie komunikovať s top manažmentom. Tieto snahy prichádzajú po tom, čo Activision po rekordných tržbách a príjmoch vyhodil 800 zamestnancov.

A teraz prichádza ďalšia správa, ktorá tieto snahy podporí. Nezisková organizácia You Sow totiž vykonala analýzu, ktorá porovnávala platy bežných zamestnancov v porovnaní s odmenami pre top manažment spoločností a z ich analýzy vyplýva, že šéfovia Activisionu (Bobby Kotick) a Electronic Arts (Andrew Wilson) patria medzi tých „najpreplatenejších.“

Do úvahy sa pritom bral ich plat ale aj odmeny a ten sa porovnával s platom ich pracovníkov. Podľa týchto prepočtov zarobil Bobby Kotick 306x viac ako jeho zamestnanci (28,6 milióna dolárov), zatiaľ čo Andrew Wilson zarobil 371x viac ako je priemer u jeho zamestnancov (jeho príjmy v roku 2018 boli na úrovni 35,7 milióna dolárov).

To je veľký nepomer oproti americkému priemeru, ktorý je u 500 najväčších amerických firiem 142:1. V tabuľke najpreplatenejších šéfov amerických firiem nechýbajú napríklad Rober Iger z Disney, Reed Hastings z Netflixu či Randall Stephenson z AT&T.

Zdroj: Gamesindustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk