Ruská štátna televízia označila Metro Exodus ako „rusofóbnu“ hru a tvrdí, že ide o ukrajinskú propagandu

Ruská štátna televízia označila Metro Exodus ako „rusofóbnu“ hru a tvrdí, že ide o ukrajinskú propagandu

 

Zdá sa, že niekomu asi hranie veľmi nešlo.

Série kníh a hier Metro je v našich krajoch veľmi populárna a zdá sa, že hra si nedávno vydaným tretím dielom Metro Exodus získala celosvetovú popularitu. Nie všetci sú s hrou však spokojní.

Ruská štátna televízia, ktorá má od nezávislej televízii asi tak ďaleko ako Activision k férovým praktikám uverejnila pred niekoľkými dňami reportáž v ktorej kritizovala Metro Exodus.

SPOILER ZO ZAČIATKU HRY Pozor na drobné príbehové spojlery zo začiatku hry!

Hra je podľa nich rusofóbna, pretože na začiatku hry vaša hlavná postava objaví, že na povrchu planéty žijú ľudia a nie sú odkázaní na život v Metre, ako v prvých dvoch dieloch. Podľa nich je to urážka ruských obyvateľov, pretože boli natoľko hlúpi, že to nevedeli.

Okrem toho je podľa ich tvrdení dielom „ukrajinskej a maltskej“ propagandy a jej úlohou je nepravdivo vykresliť život obyvateľov Ruska.

Na túto reportáž upozornil priamo autor kníh Dmitry Glukhovsky, ktorý k tomu pripojil komentár: „Ruská štátna televízia skritizovala Metro Exodus za to, že je rusofóbna a klišé. Muahahahaha zhorte v pekle. Deti, rusofóbia je to, čo robí táto televízia.“

Glukhovsky bol viackrát kritizovaný za svoje postoje, ktoré sa nezhodujú s oficiálnou vládnou politikou Ruska. Je hlasným odporcom prezidenta krajiny, Putina a preto sa asi ani nič iné očakávať nedalo. Navyše, spolupracuje s pôvodne ukrajinským štúdiom 4A Games, ktoré sa po anexii Krymu a vypuknutí vojny na Ukrajine museli presťahovať na Maltu, takže je dosť veľký predpoklad, že ani sami vývojári nie sú pozitívne naladení ohľadom ruského režimu.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk