Nintendo Switch a Kingdom Hearts III sú na prvom mieste predajov za Január 2019

Nintendo Switch a Kingdom Hearts III sú na prvom mieste predajov za Január 2019

 

Nintendo pokračuje v spanilej jazde.

Január je už dlhšiu dobu za nami, no až teraz sa vonku dostali štatistiky spoločnosti NPD Group, ktorá robí štatistiku predajov konzol a hier v USA. A vyzerá to tak, že Switch pokračuje presne tak, kde skončil v roku 2018, teda na prvom mieste.

Konzola Nintendo Switch totiž bola najpredávanejšou konzolou za mesiac január 2019 a to aj z hľadiska počtu predaných kusov a aj z hľadiska tržieb z predaných konzol. Navyše, ako jediná z platforiem predala medziročne viac kusov. Za ňou sa s tesným odstupom zoradila dvojica Playstation 4 a Xbox One.

Paradoxne, najpredávanejšou hrou v januári 2019 bola hra, ktorá na Switchi dostupná nie je. Konkrétne ide o dlhoočakávanú RPG hru od Square Enix, Kingdom Hearts III. Na druhom mieste sa umiestnila ďalšia januárová novinka, Resident Evil 2 a na treťom Switch verzia hry New Super Mario Bros. U Deluxe.

Najpredávanejšou hrou na konzole Xbox bol Resident Evil 2, zatiaľ čo na Playstation 4 panoval Kingdom Hearts 3. Zaujímavosťou však je obrovský vzostup predajov Xbox exkluzivity Sea of Thieves, ktorej sa aj napriek faktu, že bola vydaná ešte v marci minulého roka podarilo vyšplhať na 6. miesto predajov na konzole Xbox One.

Zdroj: VentureBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk