Analytik: Apple by mal kúpiť Activision Blizzard

Analytik: Apple by mal kúpiť Activision Blizzard

 

Firma by sa mala podľa neho diverzifikovať.

V posledných dňoch sa šušká, že Apple vyvíja Netflix-like službu určenú pre mobilné hranie. Vzhľadom na monopol, ktorý na App Store má by to mohlo fungovať, no nie je to jediná cesta.

Analytik banky J.P. Morgan Samik Chatterjee tvrdí, že Apple by mal zvážiť akvizíciu vydavateľa Activision Blizzard. Firma sa podľa jeho slov musí diverzifikovať, aby dokázala zvládnuť výpadky príjmov v prípade poklesu predaja iPhonov (čo sa stalo na konci tohto finančného štvrťroka). Problém Applu vidí v tom, že drvivá väčšina tržieb pre Apple prichádza práve z predaja smartfónov a v prípade poklesu ich predajov ich nemá čím nahradiť.  To by sa však s akvizíciou vydavateľa typu Activision-Blizzard eliminovalo. 

Chatterjee tvrdí, že spoločnosť by mala spraviť akvizície v troch kľúčových sektoroch. Spomínaný Activision Blizzard v hernom biznise, spoločnosť Sonos v hudobnom biznise a Netflix vo filmovom biznise.

Navyše, kúpa Activisionu Blizzard by spoločnosti nie len že umožnila efektívnejší prienik do biznisu mobilných hier (Activision-Blizzard vlastní spoločnosť King), ale by spoločnosti umožnila aj vstup do konzolových a PC hier, kde momentálne nemajú žiadne zastúpenie.

Samozrejme, odporúčania analytikov nemusia pre firmu znamenať nič. Čisto v rovine teórie by to však pre Apple z finančného hľadiska nemusel byť problém. Trhová hodnota Activision Blizzard je momentálne na úrovni 35,7 miliardy dolárov, pričom Apple má „odložených“ 250 miliárd. Asi na horšie časy. Netflix na strane druhej, by bol trochu drahší špás, nakoľko trhová hodnota tejto firmy je odhadovaná na 154 miliárd dolárov.

Zdroj: CNBN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk