Nový finančný riaditeľ Activisionu dostal 15 miliónovú odmenu za to, že prijal funkciu

Nový finančný riaditeľ Activisionu dostal 15 miliónovú odmenu za to, že prijal funkciu

 

Tí hore sa majú dobre.

Okolo spoločnosti Activision Blizzard sa toho v poslednom čase deje až príliš veľa. Firma, o ktorej sme väčšinou počuli len keď vydali novú hru sa na prelome rokov ocitla v mori nie príliš pozitívnych správ.

Kde len začať. Firma začiatkom roka vyhodila svojich finančných šéfov. Spencera Neumanna za Activision (ten prešiel do Netflixu) a Amritu Ahuja za Blizzard. Blizzard ponúka svojim zamestnancom možnosť štedrého odstupného, keď dobrovoľne odídu z firmy a zároveň dostali zamestnanci jednoduchú správu. Musia produkovať viac hier a orezať náklady.

Okay...čo ďalej? Activision sa rozišiel s Bungie, ktorému vydával úspešnú sériu Destiny, pričom práva na značku zostávajú štúdiu a následne začala byť firma vyšetrovaná kvôli údajným podvodom zo strany akcionárov.

Takže. Len pre zhrnutie. Zamestnanci sa prepúšťajú, škrtajú sa výdavky, rušia sa zmluvy. Takže v tejto logickej postupnosti asi nie je prekvapujúce, že nový finančný šéf spoločnosti Denis Durkin dostal po prijatí funkcie okamžité odmeny vo výške 15 miliónov dolárov. Okrem základného platu, ktorý je vo výške 900 tisíc dolárov a potencionálnych výkonnostných odmien do výšky 1,35 milióna dolárov dostal aj podpisový bonus vo výške 3,75 milióna dolárov a taktiež aj akcie spoločnosti v hodnote 11,3 milióna dolárov.

Tomu sa povie úspešný nástup do práce.

Zdroj: bloomberg.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk