Activision Blizzard je vyšetrovaný pre podozrenia z podvodu

Activision Blizzard je vyšetrovaný pre podozrenia z podvodu

 

Investori zjavne nie sú spokojní kvôli náhlemu rozchodu s Bungie.

V piatok sa objavila masívna správa. Bungie a Activision sa rozchádzajú a Destiny ostáva vo vlastníctve štúdia, ktoré si bude hru vydávať samo. Vyzerá to však, že tento náhly a nečakaný koniec priniesol ďalší vývoj. Na jednej strane akcie spoločnosti klesli raketovým tempom a do toho sa pridali správy, že vydavateľ je vyšetrovaný.

Správu priniesol web Market Watch, podľa ktorého sa začalo vyšetrovanie kvôli podozreniu kvôli nekalým biznis praktikám a ďalším typom podvodov pri ich denných operáciách. Táto správa prišla všetkým akcionárom spoločnosti, aby si boli vedomí prebiehajúceho vyšetrovania.

Vyšetrovanie vedie spoločnosť Pomerantz LLP, ktorá sa špecializuje na korporátnu bezpečnosť a taktiež na narušenie dôvery zo strany firmy k akcionárom. Podľa viacerých odborníkov na oblasť obchodovania s akciami môže ísť o niekoľko scenárov. Akcionári si mohli firmu prizvať na vyšetrovanie, aby zistila, ako dlho pred verejným oznámením vedel Activision o rozchode s Bungie a prečo o tom akcionárov neinformoval skôr (vzhľadom na prepad akcií je to pochopiteľné), alebo niekto z vnútra spoločnosti predal akcie tesne pred oznámením rozchodu a v tom prípade pri išlo o „insider trading,“ ktorý je protiprávny.

Každopádne, nepríjemný začiatok roka pre Activision Blizzard pokračuje, po zmenách na finančných pozíciách, špekuláciám o problémoch vnútri Blizzardu je toto ďalšia udalosť, ktorú si vydavateľ do rámčeka nedá.

Zdroj: gamerant.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk