Fortnite je najtrendovejšou hrou na Googli v roku 2018

Fortnite je najtrendovejšou hrou na Googli v roku 2018

 

Globálny fenomén za sebou nechal všetku konkurenciu.

Google cez svoj pravidelný „Trends report“ zverejnil hry, ktoré počas roka 2018 nahromadili najviac záujmu vo vyhľadávaní najväčšieho svetového vyhľadávača. Aj keď tento konkrétny rebríček sa týka USA, tak ten reflektuje nálady mnohých ďalších častí sveta a navyše slovenský rebríček nie je k dispozícii, takže musíme vychádzať z toho, čo máme.

Každopádne, asi nikoho neprekvapí, že na prvom mieste sa umiestnil Fortnite. Hra ktorú hralo v roku 2018 viac ako 200 miliónov hráčov a pravidelne lámala všetky možné aj nemožné rekordy bola navyše dostupná aj na mobilných platformách, takže to jej určite taktiež pomohlo.

Na druhom mieste sa umiestnila dlhoočakávaná hra od Rockstaru, Red Dead Redemption 2. Hra predala počas prvých týždňov predaja viac ako 17 miliónov kópií, čo je veľmi vysoké číslo, hlavne vzhľadom na to, že je dostupná iba na Xbox One a Playstation 4. No všetko, na čo Rockstar siahne sa mení na zlato, takže toto umiestnenie asi nikoho neprekvapí.


Na treťom mieste je Fallout 76. Hra ktorá bola veľmi očakávaná, no vo väčšine rebríčkov sa pravdepodobne umiestni ako jedno z najväčších sklamaní tohto roka. Kontroverzia za kontroverziou, technické problémy, bugy a glitche, ktorých je veľa aj pomery Bethesdy. Tento rok si vydavateľ určite nevyhodnotí ako dobrý.


Na štvrtom mieste skončila jedna z najlepšie predávaných hier tohto roka, Far Cry 5. Piate pokračovanie tejto slávnej série od Ubisoftu prinieslo klasický Far Cry zážitok a hre navyše pomohlo aj to, že vyšla na začiatku roka a stihla tak získať „náskok“ pred niektorými inými hrami.


Piata je Playstation 4 exkluzivita God of War, ktorá okrem skvelých hodnotení zbierala aj ocenenia za najlepšiu hru roka a jej kvality ocenili aj hráči a to tým, že si ju kupovali. Dôkaz pre Electronic Arts, že hry pre jedného hráča ani zďaleka neskončili a budú tu s nami aj naďalej.


Na šiestom mieste je ďalšia skvelá hra pre jedného hráča (aj keď podporuje aj co-op) a to je Monster Hunter: World. Hra takisto zbierala skvelé hodnotenia a Capcom sa chválil aj predajmi, čo sa v ich prípade často nestáva. Monster Hunter: World zase zbieral hodnotenia medzi najlepšími RPG hrami tohto roka, no občas sa objavil aj ako nominácia na najlepšiu hru roka 2018.


Siedme miesto pre seba získala hra Sea of Thieves. Táto exkluzivita od Microsoftu a štúdia Rare síce až tak vysoké hodnotenia nezbierala a mnoho hráčov jej vyčítalo málo obsahu, no postupom času autori hru naplnili obsahom a zdá sa, že hráči to ocenili.


Až na ôsmom mieste je Call of Duty: Black Ops 4. Pokračovanie každoročnej série malo v tomto roku na starosti štúdio Treyarch, ktoré sa zbavilo klasickej kampane a namiesto toho ponúklo hráčom Battle Royale mód. Hra zbierala solídne hodnotenia a komunita má hru veľmi rada.


Kingdom Come: Deliverance sa objavil na deviatom mieste. Zdá sa teda, že hra nabrala skvelú reputáciu a záujem medzi členmi hernej komunity a je skvelé, že hra z Česka to zvládla v takej nabitej konkurencii a v takej krajine ako USA dotiahnuť tak vysoko.


TOP 10 uzatvára Zombs Royale. Keď som si tento názov prečítal, tak som si hru musel vyhľadať v Google, aby som zistil čo je zač. Fakt, že ide o Battle Royale hru určite pomohol, nakoľko ide o 2D BR hru v ktorej sa proti sebe postaví 100 hráčov a vyhráva ten, kto ostane posledný nažive.

Zdroj: google.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk