Ďalší problém Bethesdy pri Falloute 76: Podpora leakla osobné údaje užívateľov
Update

Ďalší problém Bethesdy pri Falloute 76: Podpora leakla osobné údaje užívateľov

 

Zdá sa, že Bethesda nevie skončiť s vytváraním problémov.

Spoločnosť Bethesda vytvorila ďalší problém, ktorý sa síce netýka priamo hry Fallout 76, no okrajovo sa jej to dotýka. Podpora Bethesdy je totiž zahlcovaná požiadavkami zo strany hráčov na zaslanie náhradnej „tašky“ ako odškodnenie obsahu zberateľskej edície, ktoré bolo fanúšikom sľúbené.

Lenže pri vytváraní žiadosti o odškodnenie sa užívatelia nedopatrením mohli dostať do častí systémov Bethesda podpory, kde mohli vidieť všetky žiadosti ostatných užívateľov. Asi netreba pripomínať, že bežný užívateľ by tam nemal mať prístup.

V tejto časti systémov sa totiž nachádza meno, priezvisko, adresa a dokonca aj číslo kreditnej karty, ktoré mohol zákazník použiť na kúpu hry. Užívatelia tak mali možnosť prezrieť a napríklad aj zatvoriť žiadosti od ostatných užívateľov. Tento bug v systéme bol síce odstránený, no je otázne, čo sa dostalo vonku a či náhodou niekto nie je natoľko zlomyseľný, aby tieto údaje zneužil.

UPDATE: Bethesda vydala k celej situácii vyhlásenie v ktorom sa ospravedlňuje za vzniknutú situáciu a bude informovať všetkých zákazníkov, ktorých osobné údaje boli týtmo leakom postihnuté

Zdroj: kotaku.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk