Americká armáda chce prostredníctvom videohier získať nových regrútov

Americká armáda chce prostredníctvom videohier získať nových regrútov

Marketingoví stratégovia americkej armády prišli s novým nápadom.

Marketing je veľmi silný nástroj na ovplyvňovanie verejného zmýšľania a armáda v dnešnej dobe nie je žiadnou výnimkou. Tiež sa snaží získať nových členov a predstavitelia tej americkej prišli s novým nápadom ako propagovať svoje posolstvá medzi mladými.

American’s Army Marketing a Engagement Team totiž plánuje vytvoriť e-sports divíziu, a hráči, ktorí budú hrať za tieto družstvá armády budú členmi jednotiek alebo rezerv. Informácií zatiaľ nie je veľa a nevie sa ani to, v akých hrách budú členovia tohto tímu súťažiť.

Každopádne, cieľ tohto kroku je jasný. Predstavitelia armády sa chcú priblížiť bližšie k mladým Američanom: „Členovia týchto tímov budú plniť aj podpornú rolu, aby ukázali členov armády mladým ľudom v inom svetle. Budú im ukazovať, aké rôzne roly v armáde plnia a pomôžu predstaviteľom armády adresovať problém toho, že sú odtrhnutý od spoločnosti,“ povedala hovorkyňa Army Recruiting Command Kelli Bland.

Táto správa prišla po tom, čo posledné štatistky ukázali, že Americkej armáde sa nepodarilo naplniť stanovený počet regrútov (plánovali prijať 76500, no podarilo sa im prijať o 6500 menej). Predstavitelia armády zistili, že modernizácia a začlenenie Xbox360 ovládačov do výbavy niektorý častí mladých ľudí neprilákalo dostatočne.

Zdroj: dailymail.co.uk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk