FIFA vystriedala na čele britského rebríčka Spider-Mana

FIFA vystriedala na čele britského rebríčka Spider-Mana

 

Futbalová krajina s očakávanými výsledkami.

Spoločnosť GfK, ktorá okrem iných činností poskytuje štatistiky predajnosti hier v tejto krajine zverejnila zoznam najpredávanejších hier za minulý týždeň. A ako asi všetci očakávali, FIFA 19 sa umiestnila na prvom mieste, nakoľko hra vyšla minulý týždeň. Z prvého miesta tak vytlačila Spider-Mana, ktorý na prvom mieste trónil doteraz.

Napriek tomu však obchody hlásia, že FIFA 19 predala o 25% menej ako FIFA 18 v prvom týždni predajov. Analytici to pripisujú presunu hráčov do digitálnej formy distribúcie, nakoľko GfK robí štatistiku len pre fyzické kópie.

Spider-Man sa medzitým stal druhou najpredávanejšou hrou v tomto roku, čo je úctyhodné vzhľadom na to, že hra vyšla len na jednu platformu.

Na treťom mieste sa umiestnil Shadow of the Tomb Raider, ktorý napriek slabšiemu rozbehu boduje nie len medzi recenzentmi, ale aj medzi fanúšikmi. Na štvrtom mieste je stálica v podobe remasteru Crasha Bandicoota, pričom za ním sú ďalšie dve stálice v podobe Grand Theft Auto V a Mario Kart 8: Deluxe. Siedme miesto získala MMORPG The Elder Scrolls Online a až na ôsme miesto spadol nový diel NBA 2K19. Top 10 uzatvára Valkyria Chronicles IV a Minecraft: Xbox Edition.

Zdroj: gamesindustry.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk