Bývalý zamestnanec Telltale zažaloval firmu za porušenie pracovného práva

Bývalý zamestnanec Telltale zažaloval firmu za porušenie pracovného práva

 

Aby nestačili všetky problémy, ktoré má firma doteraz, prichádzajú ďalšie.

Dnes už bývalý člen štúdia Telltale Games, ktoré nám dalo epizodické hry ako The Walking Dead, The Wolf Among Us či Tales from Borderlands zažaloval spoločnosť za to, že bol v piatok prepustený. Podľa neho to bolo „bezdôvodne“ a „bez včasného písomného upozornenia.“ A samozrejme aj bez náležitej kompenzácie.

Podľa tzv. WARN Act, na ktorý sa bývalý zamestnanec Vernie Roberts odvoláva musí každá firma v Kalifornii upovedomiť o plánovanom masovom prepúšťaní (tj. 75 a viac zamestnancov) minimálne 60 dní pred tým ako sa tak má udiať. Roberts v žalobe argumentuje, že vzhľadom na to, že o prácu prišlo približne 275 ľudí (čo je viac ako 250, ako bolo hlásených tesne po udalosti). Telltale týchto zamestnancov prepustilo bez varovania a bez odškodného na ktoré mali nárok.

Ak so žalobou uspeje, bude Telltale musieť zaplatiť všetkým prepustených zamestnancom plných 60 dní, ako keby boli v práci. Telltale však môže argumentovať výnimkou. Podľa informácii totiž museli štúdio „zavrieť“ kvôli tomu, že jeden z investorov, filmová spoločnosť Lionsgate v poslednej chvíli stiahla svoju finančnú podporu a argumentovať tak, že nemohli dopredu vedieť, čo sa stane.

Zdroj: polygon.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk