Hlas Batmana a Ezia už nechce dabovať postavy v hrách

Hlas Batmana a Ezia už nechce dabovať postavy v hrách

 

Proces je vraj príliš náročný a vyčerpávajúci a celkovo to nestojí za tú námahu.

Ak vám poviem meno Roger Craig Smith, väčšina z vás asi nebude vedieť o koho sa jedná, no vedzte, že ide o veľmi známy hlas dabingového herca, ktorého môžeme počuť ako Ezia v Assassin’s Creed sérii, Batmana v Batman Arkham Origins, Sonica, Kylo Rena v Disney Infinity alebo Cranea v Dying Light.

Zdá sa však, že jeho dni ako dabingového herca v hrách sú zrátané. A to z jeho vlastnej iniciatívy. Podľa jeho slov sú nároky na dabingových hercov v hrách obrovské a to napríklad z hľadiska času, či počtu dabovaných strán. Podľa jeho slov ho to vyslovene odrádza od toho, aby túto prácu vykonával.

Okay, spravím to, budem dabovať a potom stratím na dva dni hlas a načo? Aby som bol súčasťou populárnej hry? Keď je našim cieľom zarábať a vybudovať si kariéru, tak sa týmto strieľame do nohy a kráčame dozadu, pretože nie sme schopní ísť a vykonávať prácu, ktorú máme radi kvôli šialeným nárokom, ktoré sú na nás kladené.“

Smith ďaleko od pravdy nie je. Počet strán, ktoré musí nadabovať herec v hrách a vo filmoch je neporovnateľný a podľa všetkého ani nie tak dobre zaplatený (práve kvôli tomu bol vo rokoch 2016-2017 štrajk odborov zastupujúcich videoherných dablérov). Sú tak nútení brať viac rolí, čo sa im v konečnom dôsledku môže vypomstiť. Čo si o tom myslíte vy?

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk