Pôvodná verzia Duke Nukem Forever z roku 2001 sa možno dostane medzi hráčov

Pôvodná verzia Duke Nukem Forever z roku 2001 sa možno dostane medzi hráčov

 

Len netreba mať zase nejaké veľké oči.

Príbeh legendárne dlho vyvíjanej, respektíve odkladanej hry Duke Nukem Forever, ktorá sa po vydaní stala rovnako tak legendárnym sklamaním, netreba určite žiadnemu hráčovi vôbec predstavovať. Čo už mnohí ale nevedia, je, že v roku 2001 existovala verzia, ktorá bola podľa slov Randyho Pitchforda dokončená na 90%. A práve táto verzia by sa niekedy mohla dostať aj oficiálne medzi hráčov.

Možno si teraz vravíte, prečo by ste mali hrať DNF v archaickej grafike, keď v omnoho lepšej (aj keď toto je na diskusiu, ehm) tu máme spomínaný DNF. Nuž dôvod je napríklad to, že pôvodná verzia bola na míle odlišná od tej z roku 2011. Hra bola neporovnateľne temnejšia, mala iný dizajn, atmosféru a celkovo mala všetky predpoklady stať sa kultom. Je tu ale jeden významný problém.

Aj keď Gearbox, odkiaľ je aj Randy Pitchford, vydával Duke Nukem Forever pred 7 rokmi, plné práva na hru má spoločnosť Take-Two. Preto je pre nich trocha obtiažne vyriešiť všetky záležitosti po právnej stránke. Ako samostatný titul tú hru zadarmo vydať nemôžu a preto jediným spôsobom je pripojiť ju k nejakému budúcemu Dukemu, respektíve nejakej výročnej alebo inej edícii hry akou bola napríklad edícia Megaton Edition a podobne. Vzhľadom na právnu stránku by tá edícia spolu s DNF z 2001 avšak nemohla byť zadarmo pre všetkých vlastníkov Duke Nukem Forever.

Nakoniec ešte jedna vec. Očakávania by sme mali krotiť, nakoľko aj keď uvedený trailer dole pôsobí ako trailer z kompletnej hry, v skutočnosti verzia 2001 obsahuje len útržky a jednotlivé scény než kompletnú a komplexnú hru, ktorú je možné odohrať od začiatku do konca.

Zdroj: DSOG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk