Fitbit predstavuje chytré hodinky Fitbit Versa a detský náramok Fitbit Ace

Fitbit predstavuje chytré hodinky Fitbit Versa a detský náramok Fitbit Ace

 

Fitbit predstavilo Fitbit Versa, nový model chytrých hodiniek za dostupnú cenu a Fitbit Ace, inteligentný náramok na monitorovanie aktivity, ktorý inšpiruje k cvičeniu, motivuje celú rodinu k zdravým návykom a pomáha bojovať s klesajúcou úrovňou pohybu u detí.

Fitbit Versa

Fitbit Versa vstupujú do predaja s operačným systémom Fitbit OS 2.0, ktorý je určený pre inteligentné hodinky spoločnosti Fitbit, vrátane novej zjednodušenej obrazovky so súhrnom informácií o zdraví a kondícii, ktorá prináša to najlepšie z mobilnej aplikácie vrátane:

 • Štatistiky na obrazovke: Jednoduché sledovanie dennej a týždennej štatistiky o zdraví a kondícii, históriu aktivít, srdcový tep, súhrn cvičení, motivačné správy, tipy a triky - to všetko priamo na zápästí.
 • Viac prispôsobenia v priebehu času: Upozornenie, oslavy, zapisovanie, poznatky, súhrn spánku a výzvy medzi priateľmi, to všetko založené na dátach používateľa. Dostupné počas roka 2018.

Fitbit Versa ponúknu tiež tradičné funkcie pre zdravie a kondíciu, ktoré používatelia Fitbit milujú a 4+ dni výdrže na jedno nabitie:

 • Personalizované vedenie v oblasti kondície: Vylepšené 24/7 PurePulse monitorovanie srdcového tepu, Fitbit Coach cvičenia priamo na obrazovke, 15 a viac druhov cvičení, pripojenie k GPS mobilného telefónu, monitorovanie plávania, vodotesnosť do 50 metrov a automatické zaznamenávanie aktivít.
 • Kontrola zdravia a wellness: Monitorovanie spánkových fáz pre zistenie kvality spánku, monitorovanie Cardio Fitness Level, pripomenutie pohybu pre zlepšenie pohybu po celý deň. SpO2 senzor otvára potenciál pre monitorovanie dôležitých zdravotných indikátorov v budúcnosti, napríklad spánkového apnoe.

Optimalizácia zdravia, kondície a rodinné plánovanie spolu s monitorovaním zdravia pre ženy

Spoločnosť Fitbit tiež predstavila monitorovanie zdravia pre ženy, aby porozumeli svojmu menštruačnému cyklu a celkovému zdraviu. Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti Fitbit až 80% žien nevie, koľko fáz má menštruačný cyklus a viac ako 70% žien nie je schopných určiť približnú dĺžku cyklu, čo demonštruje nedostatok informácií o zdraví žien. Pre všetky ženy staršie ako 13 rokov, ktoré využívajú Fitbit aplikáciu budú dostupné tieto funkcie:

 • Cyklus pod kontrolou: Jednoduché zaznamenávanie menštruačného cyklu a symptómov, ako sú bolesti hlavy, akné a kŕče pomôže informovať ženy o zdraví a umožní im podeliť sa o detaily so svojím gynekológom pre zlepšenie starostlivosti.
 • Informácie o tom, čo bude nasledovať: Dynamické predpovede cyklov, ktoré budú postupom času presnejšie a múdrejšie v závislosti na častejšom zadávaní informácií. To všetko priamo na zápästí.
 • Všetky dáta na jednom mieste: Prehľadné zobrazovanie dát na jednom mieste a prepojenie štatistík o menštruačných cykloch a ďalších štatistík vo Fitbit aplikácii, ako sú aktivita, spánok a hmotnosť pre lepšie riadenie činnosti a spánku počas mesiaca.
 • Period 101: Informácie o menštruačnom cykle, ovulácii, plodnosti, so vzdelávacím obsahom na blogu Fitbit prostredníctvom Fitbit aplikácie.
 • Spojenie s komunitou: Spojenie s ďalšími ženami naprieč skupinami v záložke Komunita v aplikácii Fitbit podporí zásadné témy, ako sú menštruácia, kontrola pôrodu, pokus o otehotnenie, tehotenstvo, perimenopauza a menopauza.
 • Personalizované poznatky a vedenie: Akonáhle sa databáza zdravia žien rozrastie, spoločnosť Fitbit bude schopná priniesť ešte viac poznatkov o priebehu cyklu s ohľadom na aktivitu, spánok, hmotnosť a stravovanie.

Ľahký a moderný dizajn pre každodenný život

Najľahšie a najdostupnejšie hodinky spoločnosti Fitbit, Fitbit Versa, sú veľmi pohodlné, odolné a všestranné hodinky pre celodenné, ale aj nočné nosenie. Ultra štíhle puzdro hodiniek je vyrobené z eloxovaného hliníka a má mierne zúžený a šikmý tvar, aby sa vošlo na malé aj veľké zápästia. Zaoblený štvorcový dizajn dopĺňa ostrý a farebný dotykový displej so svietivosťou až 1 000 nitov, čo je ideálne pre pozorovanie všetkých dát priamo na zápästí.

Fitbit Versa bude možné doplniť o štýlové príslušenstvo, ktorým môžete zmeniť vzhľad ku každému outfitu a aktivite:

 • Klasické príslušenstvo: Vďaka novým materiálom odolným proti škvrnám sú tieto remienky ideálne po plávaní. K dispozícii vo farebných prevedeniach: peach, gray, black, Periwinkle a white.
 • Kožené príslušenstvo Horween: Tieto ručne vyrobené remienky z kože značky Horween sú ideálne pre každodenné outfit. Dostupné vo farebných prevedeniach: cognac brown, midnight blue, lavender a saddle with artisan-inspired tan stitching.
 • Príslušenstvo z nerezovej ocele: Remienky z nerezovej ocele a kovové remienky poskytujú leštený vzhľad, ktorý povznáša akýkoľvek štýl. Oceľové a kovové remienky budú dostupné vo farebných prevedeniach: black, silver a tapered silver; kovové remienky budú dostupné v farbách black a silver.
 • Fitbit Versa Special Edition: Ponúka dva nové vzhľady. Exkluzívny tkaný remienok vo farebnom prevedení lavender s hliníkovým puzdrom v rose gold farbe a charcoal s hliníkovým puzdrom v graphite farbe. V balení bude tiež klasický čierny remienok.

Základné chytré funkcie, ktoré pomôžu zjednodušiť život

Fitbit Versa ponúkajú rad inteligentných funkcií, ktoré pomôžu so správou celého dňa a rýchlym prehľadom potrebných informácií. Medzi tie patria:

 • Upozornenia a rýchle odpovede: Oznámenia aplikácií, hovorov, kalendáru a textových správ z telefónu priamo na zápästí. Používatelia Androidu teraz majú možnosť využiť prednastavené rýchle odpovede a tiež si vytvoriť svoje vlastné pre SMS správy a ďalšie komunikačné aplikácie (príde čoskoro).
 • Hudba priamo na zápästí: Počúvanie hudby bez nutnosti mať pri sebe telefón s využitím bluetooth slúchadiel ako sú napríklad Fitbit Flyer. Vlastné playlisty a Flow v aplikácii Deezer a vyše 300 skladieb uložených priamo v zariadení.
 • Aplikácie a motívy ciferníku: Možnosť personalizácie zariadenia vďaka radu aplikácií a motívov ciferníku vo Fitbit App Gallery. K nájdeniu sú tu aplikácie spoločnosti Fitbit a Fitbit Labs, ale aj známe aplikácie ako E*Trade, Flipboard, Hue Lights, Nest, Starbucks, Strava, Surfline, United Airlines, Weather a Yelp. The Fitbit App Gallery obsahuje cez 550 aplikácií a motívov ciferníku dostupných už dnes a vývojári už pracujú na dostupnosti pre Fitbit Versa.
 • Fitbit Labs: Iniciatíva v oblasti výskumu a vývoja, ktorá bola predstavená v minulom roku a je zameraná na urýchlenie inovácií. Fitbit Labs prináša novú aplikáciu Parent, ktorá pomáha rodičom s kontrolou nad ich dieťaťom. Zapisovaním dát ako sú dojčenie, výmena plienok a nálada priamo na zápästí, môžu noví rodičia lepšie porozumieť spojitosti medzi spánkom a náladou svojho dieťaťa a postupne tak budovať zdravú rutinu pre svoje zdravie a zdravie svojho díeťaťa.
 • Široká kompatibilita: Hodinky Fitbit Versa sú podporované naprieč platformami Android, iOS a Windows a sú tak kompatibilné s väčšinou chytrých telefónov.

Sofvérové novinky pre Fitbit Versa sú súčasťou najnovšej Fitbit OS aktualizácie. Tieto softvérové ​​novinky budú dostupné aj pre používateľov Fitbit Ionic.

Nové nástroje pre vývojárov

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o vývoj aplikácií pre Fitbit OS, spoločnosť Fitbit ponúka prvý online simulátor. To pomôže k ľahšiemu vytváraniu aplikácií a motívov ciferníku pre Fitbit Ionic a Fitbit Versa, bez toho aby bolo nutné zariadenie vlastniť. Vytváraním aplikácií pre viac zariadení je možné zvýšiť vizibilitu aplikácie jej dostupnosťou pre celosvetovú Fitbit komunitu.

Cena a dostupnosť

Fitbit Versa možno predobjednávať od dnešného dňa na Fitbit.com za cenu 199 eur vo variantoch black with a black aluminum case, gray with a silver aluminum case a peach with a rose gold aluminum case. Fitbit Versa budú v Českej republike dostupné vo vybraných obchodoch začiatkom apríla tohto roka.


Fitbit Ace

Aby deti zostali aktívne

Aby sa spoločnosť Fitbit vysporiadala s touto výzvou, navrhla skvelé riešenie, aby deti staršie ako 8 rokov boli viac aktívne a budovali si zdravé návyky so svojimi rodinami:

 • Monitorovanie aktivity detí: Motivácia detí k pohybu pomocou automatického sledovania krokov, aktívnych minút a spánku. Svetová zdravotnícka organizácia odporúča u detí vo veku 7 až 17 rokov aspoň 60 minút dennej fyzickej aktivity a centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú aspoň 9 až 12 hodín spánku počas noci.
 • Pripomenutie k pohybu: Zníženie času stráveného sedením pomocou upozornenia k pohybu. Motivuje k prejdení aspoň 250 krokov každú hodinu decentným upozornením.
 • Odmeny za pohyb: Povzbudenie detí, aby dosiahli svoje ciele tým, že sú odmenené zábavnými a zberateľskými odznakmi, ktoré môžu vidieť vo svojej Fitbit aplikácii v telefóne.
 • Motivácia výzvami: Deti môžu súťažiť s členmi svojej rodiny a tiež s priateľmi (čoskoro dostupné) v denných a víkendových výzvach alebo v rámci Family faceoff - novej 5-dňovej výzve, ktorá umožňuje všetkým členom rodinného účtu súperiť medzi sebou. (Čoskoro dostupné).

Zabezpečte súkromie svojich detí a zostaňte v kontakte

Ochrana súkromia detí je najdôležitejšia pre rodičov, ktorí nechajú svoje deti využívať technológie. Preto je rodinný účet spoločnosti Fitbit navrhnutý tak, aby bol v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov pre deti (COPPA) a ďalšími platnými zákonmi o ochrane osobných údajov. To umožňuje rodičom riadiť, s kým sa ich deti dostanú do kontaktu a aké informácie sú v aplikácii Fitbit zobrazené:

 • Rodičovské nastavenia: Umožňuje navigáciu medzi tým čo sa zobrazuje rodičom a tým, čo sa zobrazuje deťom. Na kontrolu aktivity, pokroku a žiadostí o priateľstve rodinných príslušníkov (čoskoro dostupné) kedykoľvek priamo vo Fitbit aplikácii. Fitbit Ace sa automaticky synchronizujú s väčšinou Android a iOS zariadení. Windows zariadenia budú podporované čoskoro.
 • Nastavenie zobrazenia pre deti: Obmedzenie údajov, ktoré budú dostupné pre deti v rámci Fitbit aplikácie, ako sú štatistiky, žiadosti o priateľstvo a ďalšie.
 • Zostaňte v kontakte: Pre deti s chytrými telefónmi. Teraz už nezmeškáte hovor vďaka notifikáciám priamo na svojom zápästí.

Navrhnuté pre deti

S výmennými a odolnými remienkami a výdržou až 5 dní na jedno nabitie je Fitbit Ace navrhnutý tak, aby udržiaval krok s životom dieťaťa a odolával spŕške vody, poliatiu a ďalším aktivitám. Ponúka 10 rôznych motívov ciferníku a dva zábavné vymeniteľné remienky vo farebných prevedeniach Electric Blue a Power Purple. Deti tak môžu objaviť štýl, ktorý vyhovuje ich jedinečnej osobnosti a motiváciu nosiť Fitbit Ace dňom i nocou bez ohľadu na to, čo robia.

Cena a dostupnosť

Fitbit Ace možno predobjednať od dnešného dňa na stránkach Fitbit.com za cenu 99 eur. Fitbit Ace bude v predaji v druhom štvrťroku 2018.

Zdroj: Fitbit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk