Nové D-Link Wi-Fi routery pre ultrarýchlu domácu širokopásmovú sieť s rozšíreným dosahom

Nové D-Link Wi-Fi routery pre ultrarýchlu domácu širokopásmovú sieť s rozšíreným dosahom

 

Tieto nové gigabitové Wi-Fi routery spĺňajú potreby moderne prepojenej domácnosti a podporujú streamovanie v HD kvalite, online hry, internetové telefónne hovory, chytré domáce zariadenia a surfovanie na webe s bohatým obsahom.

D-Link predstavil dva nové vysokorýchlostné routery, ktoré boli navrhnuté tak, aby uspokojili požiadavky modernej chytrej domácnosti a rastúceho využívania multimediálnych aplikácií s vysokým rozlíšením. AC1900 MU-MIMO Wi-Fi gigabitový EXO router DIR-878 a AC2600 MU-MIMO Wi-Fi gigabitový EXO router DIR-882 ponúkajú najvyššie rýchlosti bezdrôtového prenosu a najrozsiahlejšie pokrytie, aké sú dostupné na súčasnom trhu.

Oba Wi-Fi gigabitové routery sú vybavené technológiou MU-MIMO s funkciou Advanced AC SmartBeam, čo je ideálna voľba pre používateľov, ktorí chcú streamovať 4K filmy, užívať si bezproblémové on-line hry, prenášať veľké súbory a surfovať na sieti z niekoľkých zariadení súčasne. Vďaka inovatívnej technológii 802.11ac Wave 2 ponúkajú routery celkovú rýchlosť bezdrôtového prenosu až 1,9 Gb/s respektíve 2,533 Gb/s.

Technológia MU-MIMO umožňuje vysielať/prijímať veľké množstvo dát do/z niekoľkých zariadení súčasne, čo výrazne zvyšuje priepustnosť siete a odozvu aplikácií, zatiaľ čo Advanced AC SmartBeam smeruje bezdrôtový signál tam, kde je potrebné, čo neuveriteľne zlepšuje dosah bezdrôtového pripojenia.

Kedysi bývalo v domácnosti len niekoľko chytrých zariadení a jeden či dva počítače, no dnešné moderné domácnosti sú doslova zaplavené širokým spektrom prepojených zariadení, ako sú mobilné telefóny, set-top boxy, sieťové bezpečnostné kamery a herné konzoly. V kombinácii s rastúcim záujmom o stream 4K médií je teda potrebné, aby bol prenos v domácej sieti rýchly, spoľahlivý a aby dostupná šírka pásma spĺňala nároky rastúcej siete.

Medzi kľúčové výhody patria:

  • Lepšie Wi-Fi pripojenie pre viac zariadení – Technológia 802.11ac v pásme 5 GHz prináša kvalitnejšie pripojenie a väčšiu dátovú priepustnosť pre všetky domáce bezdrôtové zariadenia.
  • Kvalita prenosu – Zabudovaný QoS engine umožňuje riadiť prioritu prevádzky, čo zaisťuje optimálnu šírku pásma podľa typu aplikácie.
  • Zvýšený výkon a spoľahlivosť – Technológia Dual-band s funkciou SmartConnect rozdeľuje prevádzku do dvoch Wi-Fi prenosových pásiem, čím optimalizuje výkon a spoľahlivosť siete.
  • Spoľahlivý káblový prenos – Gigabitové ethernetové porty pre sieťové úložisko dát (NAS) a herné konzoly.
  • Ľahké zabezpečenie – Funkcia Wi-Fi Protected Setup (WPS) zaistí šifrované bezdrôtové pripojenie nových zariadení do siete bez nutnosti robiť zložité nastavenia alebo vytvárať heslá. Integrovaný firewall zabezpečí kontrolu prístupu do siete a chráni pred nebezpečnými útokmi.
  • Okamžité zdieľanie súborov – Jeden port Super Speed USB 3.0 a jeden port USB 2.0 na routeri DIR-882 uľahčujú zdieľanie dokumentov, filmov, obrázkov a hudby v celej domácej sieti.

Cena a dostupnosť: DIR-878 bude k dispozícii na Slovensku a v Českej republike za odporúčanú maloobchodnú cenu 133,90 EUR (3 499 Kč) vrátane DPH, DIR-882 za odporúčanú maloobchodnú cenu 149,90 EUR (3 899 Kč).

Zdroj: D-Link, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk