AtGames vracia protiúder Nintendu "mini konzolami" Atari Flashback 8 a Sega Genesis Flashback

AtGames vracia protiúder Nintendu "mini konzolami" Atari Flashback 8 a Sega Genesis Flashback

 

Znie to pekne, no recenzie až také zhovievavé nie sú.

Nintendo nie je zďaleka jedinou spoločnosťou, ktorá sa snaží zapôsobiť na hráčov nostalgiou zhmotnenou do nových verzií starých niekoľkobitových konzol. Svoj kus koláča si chcú uchmatnúť aj spoločnosť AtGames s konzolami Atari Flashback 8 Gold imitujúcou slávnu Atari 2600, respektíve Sega Genesis Flashback prinášajúcou novú verziu konzoly Sega Genesis (konzoly teda nie sú vyrobené Atari a Segou). Obe budú v predaji od 22. septembra, hoci zatiaľ nemáme informácie o dostupnosti konzol v našich končinách.

Atari Flashback 8 Gold


Toto zariadenie ponúkne až 120 zabudovaných hier z Atari 2600 vrátane Pitfall!, Kaboom!, River Raid, Space Invaders, či Centipede. Narozdiel od obdobných konzol od Nintenda, Atari Flashback 8 prinesie dva bezdrôtové ovládače pre čo najpohodlnejšie hranie. V balení taktiež nájdete HDMI kábel, manuál a AC adaptér. Konzola taktiež ponúkne 720p HDMI výstup, funkciu scan line filtering a podporu sejvovania, pauzovania a pretočenia času späť v každej hre.

Atari Flashback 8 Gold si budete môcť zakúpiť za 79,99 dolárov.

Sega Genesis Flashback


Sega Genesis Flashback ponúkne 85 zabudovaných hier vrátane sérii Sonic a Mortal Kombat. Presne ako Atari Flashback 8 Gold prinesie 2 bezdôrotové ovládače, 720p HDMI výstup, manuál a AC adaptér. Podpora funkcie scan line filteringu, sejvovania, pauzovania a pretočenia času späť v každej hre nebude chýbať.

Sega Genesis Flashback bude stáť 79,99 dolárov.

Slovo na záver

Ak si už brúsite zuby na tieto konzolky, radšej ešte počkajte. Na internete sa pomaly začínajú objavovať prvé recenzie a tie nie sú vôbec také nadšené ako z NES, resp. SNES Mini. IGN vo svojej recenzii napríklad uvádza, že približne tretina hier na Sega Genesis Flashback je v nehrateľnom stave nakoľko sú to doslova odpady, pričom zároveň chýbajú skutočné klasiky od SEGA ako Ecco the Dolphin, Sonic 3, Streets of Rage, či Beyond Oasis, resp. third-party hry ako Castlevania: Bloodlines, Contra: Hard Cops, či Aladdin. Vzhľadom na to, že konzola vlastne len emuluje hry, objavujú sa nepríjemné "bokovky" emulácie ako praskanie zvuku, či pomalý beh niektorých titulov ako Sonic. Web konzolu ohodnotil známkou 5/10.

Gamespot na druhej strane rovno hovorí, aby ste si Sega Genesis Flashback vôbec nekupovali.

Zdroj: TS, Gamespot, IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk