John Romero odhaľuje jedno z najväčších herných tajomstiev: Kto je teda Doomguy?

John Romero odhaľuje jedno z najväčších herných tajomstiev: Kto je teda Doomguy?

 

Aj keď nevieme, či sme chceli počuť práve to.

Herný svet už od pradávna zastierajú rôzne mýty a legendy. Bol názov Final Fantasy skutočne vybraný preto, lebo sa jednalo o poslednú šancu vymaniť Square z dlhov? Nachádza sa v pôvodnom Diablovi skutočne level s kravami? Je v Mafii niekde naozaj skryté kasíno? A v neposlednom rade napríklad aj tiež, kto je vlastne Doomguy na obale pôvodného Dooma? Práve na poslednú otázku tu už pre vás máme aj odpoveď, ktorú prezradil John Romero na svojom blogu.

Doomguy na obale nie je obyčajná kresba ilustrátora, ale interpretácia fotky skutočného mužského modela. Fotilo sa v miestnosti, v ktorom tvorcovia vyrábali hlinené modely objektov, ktoré následne skenovali prostredníctvom programu NeXTCube. Boli tam mnohí, Romero, Adrian Carmack, ilustrátor Don Punchatz a samozrejme model. Ten si sňal dole tričko a začal pózovať so zbraňou v ruke, ako mu to Romero ukazoval. John s tým ale nebol spokojný, nakoľko si model nevedel predstaviť danú situáciu, tak asi po 10 minútach neúspešných pokusov, si Romero strhol tričko, vzal zbraň do rúk a zapózoval tak, ako si to predstavoval. Pózy a fotky sa vydarili a mohlo sa začať prekresľovať.

Takže to tu máme čierne na bielom. Doomguy nie je nikto iný než samotný John Romero! Ale aspoň čo sa teda obalu hry týka.

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk