Všetko najlepšie! Windows 3.1 oslávil 25 rokov

Všetko najlepšie! Windows 3.1 oslávil 25 rokov

Pamätáte si ešte tento 16-bitový operačný systém?

Zabudnite na chvíľu všetko čo viete o Windowse. Štart menu neexistuje, 16-bitové počítače sú na vrchole, no tie 32-bitové už nie sú ďaleko a panel úloh tiež ešte nevznikol. Vaše používateľské rozhranie je takmer bezfarebné a v pozadí beží celý počítač na MS-DOS.

Víta vás Windows 3.1.

Oslavovať výročie starého softvéru môže znieť zvláštne, no 25 rokov je dlhá doba, a pre každého kto si pamätá Windows 3.1, je tu ďalší kto ani netušil, že takýto softvér vôbec existoval.

Vo svojej vôbec prvej televíznej kampani v marci roku 1992, Microsoft predstavuje najnovšiu verziu ich operačného systému Windows 3.1 a ukazuje aké ľahké je jeho používanie.

O mesiac neskôr, 6. apríla, bol oficiálne vydaný operačný systém Microsoft Windows 3.1, prechodca Windowsu 95. S chýbajúcim Štart menu a panelom úloh, na ktoré sa dnes spoliehame, bol tento operačný systém pribalený s limitovaným množstvom aplikácií a inštaloval sa pomocou šiestich diskiet. Dostupná však bola aj verzia na CD, čím sa Windows 3.1 stal prvým operačným systémom od Microsoftu dodávaným týmto spôsobom.

Na webovej stránke Microsoftu je stále dostupný zoznam nových funkcií Windowsu 3.1 oproti jeho predchodcovi Windows 3.0. Zaujímavé sú zbrusu nové funkcie ako napríklad schopnosť presunu súborov spôsobom "drag&drop", pomocné okná vedomé si kontextu spustiteľné stlačením tlačidla F1 alebo "Quick format" slúžiaci na naformátovanie vašich diskiet rýchlejšie než kedykoľvek predtým.

Dnes, po 25 rokoch, je Windows prosperujúcim operačným systémom, s dosahom nielen na tradičné desktopy, ale aj na prenosné počítače, servery, médiá, mobilné telefóny či cloudové platformy.

Všetko najlepšie Windows 3.1!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk