Andrzej Sapkowski ľutuje predaj všetkých práv na Zaklínača CD Projektu

Andrzej Sapkowski ľutuje predaj všetkých práv na Zaklínača CD Projektu

 

Za všetkým hľadaj peniaze.

Dnes mohol byť Sapkowski, spisovateľ knižnej série Zaklínač, milionár, keby svojho času viac veril videohrám ako takým. V rozhovore pre Eurogamer sa totiž priznal, že spravil chybu, keď mu poľskí vývojári ponúkali percentá zo zisku a on ich odmietol. Nakoľko neveril, že by mohla mať ich hra/hry úspech, požadoval vyplatenie peňazí za práva vopred na ruku. Všetci nakoniec vieme, akou megaúspešnou hernou sériou sa nakoniec Zaklínač stal. Ba čo viac, tretí diel Divoký hon sa rovno zapísal medzi najlepšie hry všetkých čias vôbec.

Aj keď Andrzej hry nehráva, tretieho Zaklínača považuje za veľmi dobrú hru a tvorcov za ňu veľmi chváli. Na druhej strane vyjadril svoje dávne pocity, ktoré ho premkli, keď videl, že na jeho knihy dali podobizeň herného Geralta. Začal sa cítiť veľmi skleslo, nakoľko predpokladal, že ho už knihami nepoškvrnení hráči nebudú brať ako za autora Zaklínača ale ako autora kníh Zaklínača o hrách.

Bol som veľmi hlúpy, že som im predal kompletné práva. Ponúkli mi percentá z ich zisku, no ja som povedal: "Nie, žiaden profit z toho mať nebudete, dajte mi všetky moje peniaze teraz!" Bolo to hlúpe. Ja som bol hlúpy, že som im to všetko zveril, pretože som neveril, že budú úspešní. Kto ale mohol nakoniec vedieť, že budú? Ja nie.

Andrzej Sapkowski na predaj práv Zaklínača CD Projektu

Stalo sa to a pamätám si, ako som zareagoval. Poznám veľa sprostých slov a použil som všetky z nich, vo mnohých rôznych jazykoch. O 20 rokov sa niekto opýta "Zaklínač, hra - a kto je autorom?" Nikto nebude vedieť. Odpovedia len: "Niekto".

Andrzej Sapkowsi a jeho strach z budúcnosti

Hra bola spravená skutočne dobre a oni si zaslúžia všetky tie benefity, ktoré sa po úspechu dostavili. Zasluhujú si to. Hra je veľmi dobrá, skvelá, veľmi skvelá.

Andrzej Sapkowsi chváli CD Projekt

Séria kníh o Zaklínačovi od Andrzeja Sapkowskeho


Zbierky poviedok

  • Zaklínač: Strieborný meč
  • Zaklínač: Večný oheň
  • Zaklínač: Meč osudu

Románová sága

  • Zaklínač 3: Krv elfov
  • Zaklínač 4: Čas opovrhovania
  • Zaklínač 5: Krst ohňom
  • Zaklínač 6: Veža lastovičky
  • Zaklínač 7: Pani jazera

Samostatné romány

  • Zaklínač: Búrková sezóna

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk