Turnaj Heroes of the Dorm presúva svoje živé vysielanie na Facebook

Turnaj Heroes of the Dorm presúva svoje živé vysielanie na Facebook

 

Súperenie vysokoškolských študentov v hre Heroes of the Storm si po prvý krát pozrieme všetci vďaka službe Facebook Live.

Heroes of the Dorm je výnimočný turnaj v hre Heroes of the Storm, organizovaný Blizzardom v Severnej Amerike. Vysokoškolské tímy z Kanady a USA v ňom zápolia o hlavnú cenu – štipendium, ktoré môžu použiť počas štúdia na univerzite. Blizzard týmto spôsobom podporuje vzdelávanie mládeže.

3. ročník turnaja bude výnimočný. Po prvý krát si totižto budú môcť pozrieť priame prenosy všetci používatelia sociálnej siete Facebook. Zápasy budú vysielané prostredníctvom služby Facebook Live. Turnaj sa presúva z americkej televíznej stanice ESPN, ktorá doteraz vysielala finále naživo na kanáli ESPN2.

Blizzard tak chce prilákať väčšie množstvo divákov a umožniť im pozrieť si všetky zápasy. Priame prenosy začnú už 15. februára, kedy sa uskutočnia prvé vyraďovacie kolá. Finále turnaja sa odohrá 8. apríla. Kompletný rozpis zápasov si môžete pozrieť na oficiálnej stránke turnaja.

Súťažiaci z jednotlivých univerzít sa tento rok pobijú o štipendiá v celkovej hodnote 500 000 dolárov. Každý člen víťazného tímu získa štipendium 75 000 dolárov. Nakrátko neobídu ani samotní diváci. 500 hráčov, ktorí čo najpresnejšie natipujú víťazov fáz turnaja (od fázy Round of 64), získa exkluzívne ceny. Najlepší tipér si odnesie 10 000 dolárov za svoju predvídavosť. Presnejšie pokyny k Bracket Challenge ešte neboli zverejnené, informácie budú postupne doplnené na oficiálnu stránku Heroes of the Dorm.

Skvelý trailer pre tento turnaj si pripravil YouTube kanál Carbot Animations. Určite stojí za pozretie.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk