Ak hráte Counter-Strike, zbystrite pozornosť. Bolo hacknutých 1.5 milióna profilov

Ak hráte Counter-Strike, zbystrite pozornosť. Bolo hacknutých 1.5 milióna profilov

 

Hacker si vypýtal 100 000 dolárov za to, že nezverejní osobné informácie hráčov.

ESEA je online komunita, ktorá sústreďuje hráčov ligy Counter-Strike. Na konci decembra sa táto stránka stala obeťou hackerského útoku. Neznámy hacker sa rozhodol držať ako rukojemníkov 1,5 milióna hráčskych účtov. Vyhrážal sa zverejnením citlivých informácií ak mu ESEA nezaplatí 100 000 dolárov. ESEA sa rozhodla na vydieranie nepristúpiť.

Hacker stránku kontaktoval 27. 12., kedy dokázal, že sa skutočne vie dostať na servery, a teda ho majú brať vážne. To ESEA aj urobila, od 27. 12. do  6. 1. sa skontaktovala s FBI, posilnila zabezpečenie s dôrazom na bezpečnosť citlivých informácií a požiadala hráčov o zmenu hesla na svojom konte.

7. 1., po tom, ako boli jeho požiadavky ignorované, sa hacker dostal na server a zmenil niektorým členom komunity karmu (feedback systém tejto stránky). Na server sa dokázal dostať na základe vniku z 27. 12., avšak po zásahu adminov už nedokázal vidieť ani meniť osobné údaje hráčov. Stihol však ukradnúť niekoľko pluginov.

Keď hacker pochopil, že sa k svojim 100 000 dolárom nedostane, vypustil ukradnuté informácie do sveta.

Medzi tieto informácie patria usernames, e-maily, správy, IP adresy, telefónne čísla, hashed passwords (zakryptované heslá), bezpečnostné otázky, Xbox gamer tag a PS Network ID. Niektorých hráčov sa týka tiež únik informácií o ich lokácii.

Heslá, našťastie, neunikli, no hráčom, ktorý využívajú ESEU nielen na CSGO, ale aj ostatné hry, sa odporúča zmeniť si heslo a byť napozore pred podozrivými správami ohľadne osobných informácií. Platobné informácie by mali byť taktiež nedotknuté.

Aj keď sú heslá v bezpečí, ostatné informácie, ktoré boli zverejnené sa dajú použiť napríklad na phishing. Buďte preto veľmi opatrní.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk