Film zo sveta Warcraftu na Slovensku privítajú aj cosplayeri

Film zo sveta Warcraftu na Slovensku privítajú aj cosplayeri

 

Warcraft. Pre mnohých hráčov je toto slovo predstavením fenoménu, skvelej série hier a jedného z najlepších a najhrávanejších MMORPG na svete. Pre iných sú to zase knihy so skvelými príbehmi a postavami. Teraz ale, ako pevne veríme, sa Warcraft stane známim aj širšej verejnosti a to vďaka prichádzajúcemu filmu.

Pre mňa osobne bol prvý a druhý diel Warcraftu jednými z prvých hier, ku ktorým som sa ako začínajúci hráč dostal. Na počítači, ktorý sa nemohol pochváliť žiadnym úžasným procesorom, ktorého označenie by začínalo slovami ako Athlon, Pentium alebo nebodaj Core, ale staručkým kúskom, ktorý množstvo ľudí pozná ako štyri-osem-šestku, som strávil hodiny a hodiny času, buď tým, že som hral, alebo pozeral cez rameno svojho staršieho brata, ako sa darí jemu.

Nasledoval Warcraft 3, ktorý ponúkal na svoju dobu celkom peknú grafiku, ale čo bolo najúžasnejšie, bola hratelnosť, príbehy a celý svet, v ktorom hrdinovia, či záporáci Warcraftu žili. A ak bol hráč aspoň trochu šikovný, mohol jednoducho vytvárať ďalšie príbehy, alebo kľudne aj nové hry v samotnom Warcrafte. Dota, TD, a iné... Game-ception. Môžem bez hanby priznať, že v tretej časti série som strávil najmenej niekoľko stovák hodín.

Herný Warcraft sa ale dostal do povedomia ľudí aj ako jedna z najúspešnejších MMORPG hier všetkých čias, ktorá ešte aj po dekáde stále priťahuje nových hráčov a udržiava si stálu bázu fanúšikov.

Toto všetko by ale nebolo možné bez úžasnej komunity, ktorá sa okolo tohoto fiktívneho sveta vytvorila, a ktorá nepozostáva iba z hráčov, alebo, lepšie povedané, nepozostáva z ľudí, ktorý by Warcraft iba hrávali. Na mysli mám okrem čitateľov kníh hlavne cosplayerov, šikovných ľudí ktorí si natoľko obľúbili niektoré z herných postáv, alebo sa s nimi natoľko zžili, že sa rozhodli vyrobiť si rovnaké kostými, akými sa tieto postavy prezentujú vo svete Warcraftu.

Aj takto vznikali, alebo už vyzerajú kostýmy, ktoré budu v Sobotu k zhliadnutiu.

Warcraft jednoducho vyrástol z bežnej RTS série do niečoho komplexného, opradeného príbehmi plného zaujímavých postáv. Preto nebolo žiadnym prekvapením, že sa o tento svet začal zaujímať aj Hollywood. V redakcii sme so záujmom sledovali, ako napreduje tento filmový projekt, od počiatočného ohlásenia, cez zaujímavý trailer a teraz nás od oficiálnej premiéry delí už len pár dní.

A ako správna filmová pecka nemôže Warcraft len tak prísť do kín, ale musí ponúknuť aj niečo viac. A tým je spojenie slovenských cosplayerov, ktorí sa o Warcraft zaujímajú práve kvôli jeho príbehom a rozvinutým postavám. Preto sa rozhodli urobiť reklamu ako filmu, tak svojej šikovnosti a slovenským cosplayerom ako celku.

Za fotky Sylvanas Windruner v podaní Mischel ďakujeme fotografke Monike Galgaňákovej.

V spolupráci s partnerskou stránkou Moviesite.sk sa už tento víkend v priestoroch Bory Mall predvedú postavy ako Sylvanas Windrunner, Maiev Shadowsong, alebo Tyrande Whisperwind. Pokiaľ nemáte na víkend plány, tak v sobotu 4.6. odporúčame všetkým fanúšikom sveta Warcraftu a kvalitného cosplayu zastaviť sa v Bory Mall medzi 16:00 a 20:30 a vyfotografovať či zoznámiť sa s týmito postavami a cosplayermi.

Určite sa je na čo tešiť.

Oficiálna premiéra sa v Bory Mall odohrá už 8.6.2016 a my vám na stránke Moviesite.sk určite čoskoro prinesieme plnú recenziu, takisto ako aj malý článok z predpremiéry a fotiek cosplayu na stránke Gamesite.sk.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk