Activision čelí ďalšej žalobe: Problémom postava angolského rebela z Black Ops 2

Activision čelí ďalšej žalobe: Problémom postava angolského rebela z Black Ops 2

 

Človek by si pomyslel, že v rámci žalôb medzi hernými spoločnosťami videl už všetko. Tentokrát ale žalobu na spoločnosť Activision podala rodina vodcu angolských rebelov.

Dôvodom je to, že rodine sa nepáči zobrazenie Jonasa Savimbiho v Call of Duty: Black Ops 2. V hre je zobrazený ako nie zrovna najbystrejší vodca, ktorý chce každého pozabíjať. V misii Pyrrhic Victory herná postava drží granátomet a povzbudzuje vojakov, aby zabili čo najviac nepriateľov. V skutočnosti bol vraj Savimbi veľkým politickým a strategickým vodcom a nepodobal sa na barbara z hry. Activision sa k žalobe vyjadril s námietkami, že Savimbiho vôbec nevykreslili zle a v hre pôsobí ako dobrá postava.

Tento prípad nie je prvý svojho druhu. Herný gigant už v minulosti čelil žalobe za zobrazenie expanamského diktátora Manuela Noriegu takisto v Black Ops 2. Tvrdil, že v hre bol zobrazený nepravdivo ako páchateľ fiktívnych zločinov. Nakoniec dal súd za pravdu vývojárom a Noriega súdny spor nevyhral. Ako to bude v tomto prípade, to uvidíme až časom. Jedna vec je ale istá. Ak raz budete chcieť vytvoriť vlastnú hru a rozhodnete sa zobraziť v nej reálne postavy, dávajte si pozor. Môže vás prekvapiť, čo za list vám príde poštou alebo kto vám zaklope na dvere.

Zdroj: eurogamer.net, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk