Zaplaťte 50 eur, ušetrite tisícku: Čo všetko nám priniesli PS Plus a Games with Gold?

Zaplaťte 50 eur, ušetrite tisícku: Čo všetko nám priniesli PS Plus a Games with Gold?

Veľa ľuďom sa nepáči, že pre online hranie na PS4 je potrebné kúpiť PS Plus, respektíve na Xbox One to je Games with Gold.

Tieto služby ale prinášajú aj niekoľko hier mesačne zadarmo a keď si to človek spočíta, celková hodnota hier je niekoľkonásobne vyššia, než cena danej služby za rok.

IGN zostavilo pekný zoznam toho, čo všetko nám spomenuté služby priniesli. Na porovnanie boli použité ceny hier v mesiaci, kedy boli cez službu ponúknuté zadarmo. Niektoré hry sa objavili v ponuke počas roka viackrát a ich cena je v zozname zarátaná iba raz. Navyše netreba zabúdať na zásadný rozdiel medzi službami.

PS Plus umožňuje hrať hry zadarmo tak dlho, ako má hráč aktívne členstvo. Games with Gold umožňuje hrať stiahnuté tituly aj po vypršaní členstva. Navyše pri Xboxe budú všetky hry zadarmo, ktoré sú určené pre Xbox 360, hrateľné cez spätnú kompatibilitu aj na Xbox One, a to je niečo, čo PS Plus svojim členom neponúka.

Ak sa na celý rok pozrieme celkovo, vyhráva PS Plus, pretože dokopy hráči ušetrili až 1 136,79 dolárov. S Games with Gold je táto suma o niečo nižšia, ide o 1 006,52 dolárov.

Peniaze ale nie sú všetko a niekomu stačí menej hier, hlavné je, že dokážu zabaviť. Počas tohto roka PS Plus ponúklo zadarmo tituly ako Far Cry 3: Blood Dragon (december, PS3), The Walking Dead Season 2 a Magicka 2 (november, PS4), God Of War: Ascesion (august, PS3), Metal Gear Solid: Ground Zeroes (jún, PS4), Call of Juarez: Gunslinger(jún, PS3) alebo Dishonored(apríl, PS3).

S Games with Gold sa hráči mohli tešiť napríklad z The Incredible Adventures of Van Helsing a Thief (december, Xbox One), Sacred 3 (Xbox 360), Dirt 3 (november, Xbox 360), The Walking Dead: Season One (október, Xbox One), Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (október, Xbox 360 a august, Xbox One), Metro: Last Night (august, Xbox 360), Assassin's Creed 4 Black Flag (júl, Xbox One), Tomb Raider a Bioshock: Infinite (marec, Xbox 360) alebo Zaklínač 2: Assassin’s of Kings (január, Xbox 360).

Zoznám je ale oveľa dlhší a podrobné porovnanie nájdete v tomto IGN článku. Je ale isté, že za tých 50 eur +- pár eur ročne si musel každý hráč nájsť v zozname hier určite pár kúskov, ktoré mú túto sumu vynahradili.

Zdroj: ign.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk