Zrušený Star Wars 1313 možno nebude navždy iba trčať v preďalekej galaxii

Zrušený Star Wars 1313 možno nebude navždy iba trčať v preďalekej galaxii

 

Už dva roky bezcieľne blúdi na smetisku herných dejín a cíti, že by už teraz mohol prísť jej čas. Žeby sa Disney konečne spamätalo?

Nechceme nič zakríknuť, no ak by mala akčná adventúra Star Wars 1313 niekedy vyjsť, tak v súčasnosti má na to za posledné roky najlepšiu šancu. Šéfka spoločnosti LucasArts Kathleen Kennedy sa v interview pre Slashfilm nechala počuť, že Disney by v súčasnosti veľmi rado prehrabalo archív doteraz nezrealizovaných "Star Wars" projektov, medzi ktorými na svoju šancu čaká práve aj Star Wars 1313. Kompetentní nechcú, aby tento obsah vyšiel nadarmo, chcú si nad ním sadnúť a prediskutovať ho. Skutočne je to tak, táto zrušená hra ešte nikdy nemala za posledné roky lepšiu šancu na znovuzrodenie.

Čo je to Star Wars 1313?


Akčná adventúra vyvíjaná spoločnosťou LucasArts, ktorej existencia bola ohlásená počas udalosti E3 2012 a vývoj zastavený 3. apríla 2013, po tom, čo nový majiteľ práv na značku, Disney, zrušil štúdio LucasArts. Samotná hra mala byť dospelým titulom inšpirovaným novátorským prístupom hry Star Wars: Bounty Hunter z roku 2002. Jej hrateľnosť mala byť zameraná na strelné zbrane a podstata Sily spolu so svetelnými mečmi mali ostať v úzadí. Dej mal byť zasadený do podzemných lokalít planéty Coruscant známych ako 1313 a zameraný na dospievajúceho Boba Fetta, ktorý sa vydal v stopách svojho otca, aby sa stal vychýreným lovcom.

Pre pripomenutie prikladáme aj prvý a zároveň aj posledný zverejnený gameplay trailer.

Zdroj: PC Gamer, YouTube, Wiki

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk