Microsoft zrejme odrádza ľudí, aby používali iné internetové prehliadače

Microsoft zrejme odrádza ľudí, aby používali iné internetové prehliadače

 

Príchod operačného systému Windows 10 určite nemôžeme označiť ako bezproblémový, aj keď je určite veľmi vydareným systémom.

Začalo to rôznymi nepríjemnosťami spojenými s nekompatibilitou hardvéru, cez kauzu, keď Microsoft od používateľov údajne zbieral citlivé dáta, čo sa ale nakoniec nepotvrdilo ani z nezávislých testov bezpečnostných analytikov. Tým to ale nekončí. Microsoft sa rozhodol podporiť rozšírenie nového internetového prehliadaču Edge medzi používateľmi mierne kúrióznym spôsobom. Informovali o tom viaceré zahraničné servery ako theverge.com alebo venturebeat.com

Ak totiž zadáte do vyhľadávača názov iného prehliadaču ako napr. Google Chrome alebo Mozilla Firefox, Microsoft vás výrazným šedým banerom upozorní, že vám odporúča používať v systéme výlučne prehliadač Edge. V nás, technicky zdatných používateľoch, táto hláška nevzbudí veľký rozruch, no väčšina používateľskej základne môže obsah baneru pochopiť tak, že sťahovanie alternatívneho prehliadaču je nebezpečné, k čomu nabáda druhý typ baneru, ktorý obsahuje v ľavej časti výraznú červenú ikonu.

Tento jav zatiaľ spozorovali len používatelia v USA, no je zrejme len otázkou času, kedy sa podobné banery začnú zobrazovať aj v iných kútoch sveta. Aký prehliadač používate vy?

Zdroj: theverge.com, venturebeat.com, marketingland.com

 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk