Aplikácia Google Photos má problém s rozlíšovaním ľudí od goríl

Aplikácia Google Photos má problém s rozlíšovaním ľudí od goríl

Je skvelé, keď sa snažia nové technológie uľahčovať ľudom život. Aj keď je to iba o maličký kúsoček, ako je to napríklad v prípade aplikácie Photos od spoločnosti Google, ktorá používa komplikovaný algoritmus na rozoznanie predmetov, ľudí a zvierat, ktoré sa na fotkách môžu nachádzať a ich nasledovné zoskupovanie do skupín. Problém je, ak takýto algoritmus nefunguje dokonalo.

Presne to je prípad už spomínanej aplikácie od Googlu a jej schopnosti rozoznávať rozličné veci. Problém, na ktorý upozornil používateľ s pomocou portálu twitter.com, sa týka schopnosti algoritmu tagovať fotky do skupín a špecificky tagu Gorily. Nanešťastie očividne nefunguje všetko tak, ako má a aplikácia tento tag pridelila k fotkám, na ktorých je iba dvojica černochov a gorily v nedohľadne.

Twitter

Samozrejme, chybička sa stane a pokrok sa často musí vysporiadavať s takýmito faux pas. Väčšina ľudí na internete sa nad touto správou určite pousmeje a bude to brať ako vtipný prešľap, ale aj spoločnosť Google si uvedomuje, že by mohol niekto toto zlyhanie algoritmu definovať ako rasistické, a tak veľmi rýchlo odstránili problémový tag "Gorillas", pokiaľ sa im tento problém nepodarí s určitosťou odstrániť.

Zdroj: arstechnica.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk