Kedysi neporaziteľní, dnes tí druhí: Aká je budúcnosť Ninjas in Pyjamas?

Kedysi neporaziteľní, dnes tí druhí: Aká je budúcnosť Ninjas in Pyjamas?

 

Ak ste pravým fanúšikom asi najpopulárnejšej multiplayerovej FPS Counter-Strike: Global Offensive, určite vám názov Ninjas in Pyjamas niečo hovorí.

Švédska pätica, ktorá prelomila rekordy, vyhrala 87 máp bez prehry za sebou a v každom turnaji sa umiestnila minimálne v prvej štvorici. Taktiež sa dostala do finálne v každom ESL offline turnaji, minulý rok získala titul víťazov ESL One Cologne a stále má čo ukázať.

Dlho považovaný "najlepší tím na svete" sa ale borí s problémami. Prečo NiP už nie sú to, čo bývali? V roku 2014 si vo svojom klasickom zložení odniesli tri veľké tituly. No v roku 2015 už nedokázali vyhrať ani jeden turnaj z celkových ôsmich príležitostí. V novembri 2014 ich opustil dlhoročný spoluhráč Robin “Fifflaren” Johansson, ktorý bol pre Ninjas in Pyjamas dôležitým strategickým hráčom.

Čoskoro ho nahradil Mikail "Maikelele" Bill, ktorý plnohodne Fifflarenovu rolu zastúpiť nedokázal, a keďže jeho agresívny štýl sa starému strategickému nedokázal vyrovnať, tak medzeru v tíme zaplnil Aleksi "allu" Jalli. Nová ambiciózna posila tímu rozhodne pomohla a Allu čoskoro ukázal, že s AWP narábať ozaj vie a dokáže Ninjas in Pyjamas niekam dotiahnuť.

Veľkú snahu sme mohli od Ninjas in Pyjamas vidieť na nedávnom ESL One Katowice, kde sa umiestnili na druho mieste. Nestačili iba na švédskych rivalov Fnatic, ktorí si momentálne odnášajú jeden veľký titul za druhým. "Stále druhí", týmto slovným spojením by sme mohli definovať kariéru novej zostavy Ninjas in Pyjamas, ktorá zlá nie je, no na tímy ako Fnatic, TSM alebo EnvyUs už jednoducho nestačí. Dúfajme že sa týmto švédskym legendám podarí v budúcnosti ešte nejaký ten titul uchmatnúť, no  návrat neporaziteľných Ninjas in Pyjamas spred niekoľkých rokov asi už očakávať nemôžeme.

Zdroj: pcgamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk