Univerzitný e-šport má za sebou ďalšiu úspešnú edíciu Majstrovstiev SR!

Univerzitný e-šport má za sebou ďalšiu úspešnú edíciu Majstrovstiev SR!

 

Máme za sebou ďalšiu úspešnú edíciu Univerzitných majstrovstiev Slovenskej republiky v elektronických športoch (UNI MSR), ktoré sa konali pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Študentskej rady vysokých škôl.

V rámci letného semestra sa súťažilo v štyroch herných tituloch. Ku klasike v zložení Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends a Hearthstone sa tentokrát pridala novinka v podaní Rocket League. Práve v týchto hrách sme počas posledných dvoch aprílových víkendov spoznali mená šampiónov.

Prvý hrací deň UNI MSR bol na programe v sobotu 23. apríla, univerzitné majstrovstvá odštartovala práve novinka - Rocket League, pričom hlavným partnerom bola spoločnosť DELL Technologies. V spomínanej hre obsadili prvenstvo študenti Žilinskej univerzity (UNIZA Esport), ktorí si odniesli aj sumu v hodnote 360 €. Druhú priečku obsadili hráči Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave (UCM TEDI Bears Zeta) a pomyselný bronz si odniesli hráči Esport STUBA (Slovenská technická univerzita v Bratislave).

Nedeľný program pokračoval hrou League of Legends powered by Accenture, kde sa stretli študenti Technickej univerzity v Košiciach (Esport TUKE), Ekonomickej univerzity v Bratislave (EUBA Esport), Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (Esport STUBA) a Žilinskej univerzity (UNIZA Esport).

Kráľmi univerzitnej scény zostávajú hráči Esport STUBA, ktorí nedali vo finále šancu protivníkom z TUKE. Okrem prizepoolu v hodnote 600 € si odnášajú takisto miestenku na prestížnom európskom turnaji - University Esports Masters s prizepoolom 15 000 €! Poslednú bedňovú pozíciu obsadili hráči hrajúci za tím UNIZA Herolds.

Posledný hrací víkend – 30.4. a 1.5. – bol na programe ťahák v podobe Counter-Strike: Global Offensive by Innovation Center a takisto aj Hearthstone powered by IBM. V CS:GO si vybojovala ťažké prvenstvo Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave, konkrétne jej reprezentanti z TEDI Bears Indigo. Tí porazili vo finále svojho odvekého rivala – Esport STUBA, ktorá tak obsadila druhú priečku. Tretie miesto obsadili študenti Esport TUKE, ktoré porazilo Esport UPJŠ (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach).

Bojovalo sa o celkový prizepool v hodnote 1050 € a miestenku na medzinárodnom Student Esport Championship, ktorú si ukoristili hráči TEDI Bears.

Edíciu letného semestra UNI MSR uzatváral v prvý májový deň Hearthstone. V ňom sme spoznali už tradičného víťaza, ktorým je HiImJoZo reprezentujúci organizáciu Esport STUBA. Vo finále porazil hráča s menom StePaN z Esport TUKE. Rovnaká škola uzatvára TOP 3 v rámci Hearthstone a to zásluhou schopností janca.

Víťazom srdečne gratulujeme, všetkým zúčastneným, rovnako tak aj sponzorom ďakujeme za účasť a spoluprácu. Generálnym partnerom UNI MSR je stávková kancelária TIPOS.

Zdroj: tlačová správa 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk