Dota 2 tím bol vylúčený z kvalifikácie kvôli vyjadreniu podpory Ruskej invázie

Dota 2 tím bol vylúčený z kvalifikácie kvôli vyjadreniu podpory Ruskej invázie

 

Virtus.notpro.

Ruský Dota 2 hráč Ivan „Pure“ Moskalenko a zvyšok jeho tímu Virtus.pro boli vylúčení z kvalifikačného turnaja pre blížiaci sa turnaj ESL One Stockholm Major po tom, čo Moskalenko nakreslil znak Z na mapu v hre.

Incident sa odohral počas prestávky v semifinále medzi Virtus.pro, ktorý však hral pod neutrálnym menom, aby sa vyhol banu na ruské tímy a medzi tímom Mind Games. Znak Z je celkom jasne viditeľný, no po chvíli bol prekreslený ďalším členom tímu.

V čom je problém so znakom Z? Tento znak používajú ruské jednotky, ktoré koncom februára vtrhli na Ukrajinu a v samotnom Rusku sa používa na vyjadrenie podpory invázie. Kontext znaku však stále nie je známy.

Moskalenko však tvrdí, že tento znak nebol vyjadrením ničoho a určite nebol politicky motivovaný: „Hra mala dlhú pauzu. Chlapci sa rozprávali a kreslili na minimape. Keď sme si uvedomili, čím sa moja kresba stala, tak sme sa to snažili zakryť. Nechcel som nikoho uraziť, no stalo sa to omylom.“

To však organizátorov nepresvedčilo a vylúčili Virtus.pro z turnaja. A zdá sa, že Moskalenkovej verzii neuveril ani samotný tím Virtus.pro, ktorý ho o deň neskôr prepustil zo svojich služieb. Taktiež však skritizoval Valve za nastavenie nového precedensu pri banovaní tímov z turnaja.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk