The International 2021 sa uskutoční bez divákov a Valve tak začalo vracať peniaze

The International 2021 sa uskutoční bez divákov a Valve tak začalo vracať peniaze

 

Ten COVID...

Po ročnej prestávke, ktorú spôsobila pandémia COVID-19 sa malo podujatie The International vrátiť v tomto roku v plnej paráde a to aj s divákmi. Nádeje však boli zmarené a opäť za to môže pandémia.

Valve oznámilo, že podujatie sa nakoniec uskutoční bez prítomnosti divákov a ku 2. októbru spoločnosť vrátila peniaze všetkým, ktorí si lístky na The International 2021 zakúpili: „Pozorne sme sledovali nárast prípadov COVID-19 v Rumunsku a taktiež sme zachytili nové reštrikcie, ktoré zaviedla tamojšia vláda v Bukurešti.“

Práve v Bukurešti sa tohtoročné podujatie uskutoční, pričom hlavné podujatie sa začne 7. októbra. Toto ostáva aj naďalej v platnosti, no je zrejmé, že aj bez divákov pôjde o veľké riziko. Iba nedávno ohlásil tím Team Aster niekoľko pozitívnych prípadov a v hre bolo aj celkové zrušenie podujatia. Fanúšikovia sú tak síce sklamaní, že sa podujatia nebudú môcť zúčastniť naživo, no na druhej strane sú radi, že sa vôbec nejaké uskutoční.

The International je tradičným vyvrcholením roka pre hráčov Dota 2 a v tomto roku si 18 tímov zahrá o odmenu vo výške niečo vyše 40 miliónov dolárov. Celé podujatie by malo vyvrcholiť v nedeľu, 17. októbra.

Zdroj: Valve
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk