The International 10 sa presúva zo Švédska: Nie je elitným športovým podujatím

The International 10 sa presúva zo Švédska: Nie je elitným športovým podujatím

 

Žiadna výnimka pre e-šport.

The International 10 sa plánuje už od roku 2019, kedy bolo po prvýkrát ohlásené, že hlavné podujatie sa bude konať vo švédskom Štokholme. Do toho však v roku 2020 prišiel COVID-19 a podujatie bolo odložené na rok 2021. Teraz by sa už uskutočniť malo, no o 40 miliónov dolárov sa nebude súťažiť v hlavnom meste Švédska. Dôvod je celkom bizarný.

The International 10 totiž nedostal výnimku od Švédskej vlády, aby mohli usporiadať hromadné podujatie v ich krajine: „Napriek predchádzajúcim uisteniam sme boli pred dvoma týždňami informovaní, že Švédska športová federácia neakceptovala elektronické športy do svojej federácie.“ Toto prijatie by znamenalo, že turnaj TI10 by sa riadil rovnakými pravidlami, aké platia pre veľké športové podujatia. 

Valve následne kontaktovalo Ministerstvo vnútra Švédska so žiadosťou o udelenie výnimky, no tá im udelená nebola pretože tamojšia vláda nepovažuje The International za „elitné športové podujatie.“ Bez tejto výnimky neexistuje garancia, že športovci budú vpustení do krajiny a tým pádom je ohrozený priebeh podujatia.

„Po zvážení politickej situácie vo Švédsku sme začali hľadať iné alternatívy umiestnenia podujatia vrámci Európy.“

Ešte stále existuje šanca, že podujatie sa odohrá v Štokholme, no je extrémne malá. Valve však vyjadrilo vieru, že aktualizovaný plán bude zverejnený už čoskoro.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk