Situácia s ovplyvňovaním zápasov v CS:GO je tak vážna, že sa ňou zaoberá FBI

Situácia s ovplyvňovaním zápasov v CS:GO je tak vážna, že sa ňou zaoberá FBI

 

E-športová komisia pracuje v spolupráci s americkými úradmi vrátane FBI na prešetrení ovplyvňovania zápasov v Counter-Strike: Global Offensive.

Populárna CS:GO liga s názvom Mountain Dew League, sa prešetruje z dôvodu podplácania týkajúce sa „relatívne malej, ale významnej skupiny hráčov, ktorí organizovali ovplyvňovanie zápasov v severoamerickej Mountain Dew lige“, hovorí Ian Smith, komisár pre integritu ESIC.

Smith tvrdí že sa jedná o klasické ovplyvňovanie zápasov - hráči sú podplácaní aby hrali tak, ako stávky vyhovujú úplatkárom. Navyše, ide o organizovanú a sústavnú činnosť a nie snaha o jednorazové ovplyvňovanie.

„Takže opäť spolupracujeme s orgánmi činnými v trestnom konaní a FBI, ktorá nedávno založila vyšetrovaciu jednotku pre e-športové stávky v rámci FBI. Táto jednotka je dobrá, no neskúsená pretože stávky v elektronických športoch neboli donedávna v Amerike vôbec rozšírené, no v súčasnej dobe sa nám už takáto jednotka zíde.“

ESIC nedávno vydal austrálskym hráčom CS:GO 35 zákazov činnosti, kvôli stávkovaniu na vlastné zápasy, informoval austrálsky web Kotaku. Niektoré z nich už z podobných dôvodov dostali na konci roku 2020 zákaz činnosti až do 12 mesiacov.

Podľa informácií o prípade Smith uviedol, že ESIC bude môcť oznámiť obvinenia „v priebehu nasledujúcich 10 dní až dvoch týždňov“, pretože ovplyvňovanie výsledkov zápasov je v Austrálii trestným činom.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk