• Hlavná stránka
  • Ostatné
  • E-sports
  • O elektronické športy na univerzitách je enormný záujem. Na UNI MSR s registráciou zadarmo zabojujú študenti o 2450€ a o postup na európsky pohár s prizepoolom 15 000€
O elektronické športy na univerzitách je enormný záujem. Na UNI MSR s registráciou zadarmo zabojujú študenti o 2450€ a o postup na európsky pohár s prizepoolom 15 000€

O elektronické športy na univerzitách je enormný záujem. Na UNI MSR s registráciou zadarmo zabojujú študenti o 2450€ a o postup na európsky pohár s prizepoolom 15 000€

 

E-športová scéna na univerzitnej úrovni sa rozrastá aj na Slovensku. Vďaka spolupráci medzi Slovenskou asociáciou elektronických športov a Študentskou radou vysokých škôl vznikla v septembri minulého roku 12 členná komisia univerzitného e-športu SAEŠ, ktorá prevzala kompetencie udelovania titulu univerzitného majstra.

Po výberovom konaní organizátora sa v letnom semestri 2021 uskutočnia oficiálne Univerzitné majstrovstvá SR v elektronických športoch. O titul zabojujú študenti slovenských univerzít a vysokých škôl v hrách Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends a Hearthstone.

Do tohto prestížneho turnaja sa okrem nasadených tímov z najväčších slovenských univerzít môžu zapojiť všetci vysokoškolskí študenti hrajúci za tú istú vysokú školu. Z otvorenej kvalifikácie 6.3. postúpia najlepšie tímy/hráči, ktorí sa pripoja k zvyšným tímom v boji o majstrovský titul. Otvorenú registráciu a viac informácií nájdete na webe yzone.sk tu.

12 hráčov/tímov sa od 8.3. pustí do súbojov v univerzitnej lige. 10 týždňov vzájomných zápasov vyvrcholí v play-off súbojoch, z ktorých najlepší 4 postúpia do finálového víkendu. Súboj o majstrovský titul sa uskutočnia od 14. do 16. mája 2021 a vy budete môcť byť pri tom vďaka komentovanému live vysielaniu na platforme twitch.tv. Viac informácií o podujatí nájdete na registračnom webe a na sociálnej sieti Facebook - Slovenský univerzitný ešport. 

Hráči v lige zabojujú nielen o prestíž majstrovského titulu, ale aj o finančné výhry v hodnote 2450€. Navyše najlepší tím v turnaji Accenture League of Legends postúpi na európsky pohár EU UNI Masters a doplní tak našu reprezentáciu na tomto prestížnom podujatí. Víťaz sa pripojí k tímu ESTUBA, ktorý je nositeľom titulu Univerzitný majster v hre League of Legends za rok 2020. Spoločne tak zabojujú o prizepool 15 000€. Pre viac informácií sledujte web alebo oficiálne sociálne siete turnaja EU UNI Masters - Facebook alebo fanpage Slovenskej asociácie elektronických športov a Slovenského univerzitného ešportu.
Ligu oficiálne podporuje Slovenská asociácia elektronických športov a Študentská rada vysokých škôl. Táto dlhodobá spolupráca významne rozvíja úroveň slovenského univerzitného e-športu.

Navyše, okrem prvej ligy vzniká aj nová Slovenská univerzitná ešportová liga, otvorená pre všetkých univerzitných hráčov. Druhá liga štartuje hneď po skončení otvorenej kvalifikácie. Najlepšie dva tímy/hráči SUEL postúpia po skončení sezóny automaticky do prvej ligy Univerzitných majstrovstiev SR v elektronických športoch.

UNI MSR sa konajú pod záštitou Ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga.

"Tímová spolupráca, zodpovednosť, rýchle rozhodovanie, koordinácia a účinná komunikácia - toto všetko sú benefity, ktoré do sveta mladých ľudí prinášajú elektronické športy. Teší nás nesmierny nárast záujmu univerzít o túto oblasť a vznik mnohých organizácií reprezentujúcich naše vysoké školy v turnajoch. Preto sme sa rozhodli podporiť Univerzitné majstrovstvá SR v elektronických športoch - Letný semester 2021. Vďaka tomuto podujatiu sa môžu ešporty na Slovensku rozvíjať aj na tejto úrovni. Zároveň vďaka UNI MSR získame reprezentáciu Slovenska aj na medzinárodných univerzitných ešportových podujatiach."

Branislav Gröhling, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR

Za vyslaním prvej oficiálnej reprezentácie na EU UNI Masters stojí agentúra Yvents, ktorá svojou činnosťou rozvíja profesionálne herné prostredie na Slovensku a stojí napríklad za organizáciou herného festivalu Y-Games a Majstrovstvami SR v elektronických športoch.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk