Škandál v profesionálnej Dote: Šampióni The International s doživotným banom!

Škandál v profesionálnej Dote: Šampióni The International s doživotným banom!

 

Ovplyvňovanie zápasov ukončilo budúce nádeje.

Ako sme to už písali niekoľkokrát. S narastajúcou popularitou elektronických športov rastie aj množstvo peňazí, ktoré sa v tomto segmente točí a to samozrejme láka ľudí, ktorí nemajú až také čisté úmysly. A aj preto by sme si asi mali zvyknúť, že rôzne bany, obvinenia a vyšetrovania sa stanú každodennou súčasťou elektronických športov a bude trvať poriadne dlho, kým tento segment dospeje.

A dokazuje to aj najnovší prípad v profesionálnych kruhoch hry Dota 2. Valve a Perfect World totiž oznámili, že tím Newbee a pätica hráčov Moogy, AQ, Wizard, Waixi a Faith si vyslúžili doživotné bany z účasti na všetkých profesionálnych Dota 2 podujatiach a to počnúc 1. januárom 2021.

Dôvodom tohto banu sú obvinenia z ovplyvňovania zápasov, ktoré sa malo odohrať v StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor Qualifiers proti tímu Avengers.

Newbee patrí medzi najúspešnejšie tímy profesionálneho Dota 2 okruhu. V roku 2014 sa im podarilo vyhrať celý turnaj The International 2014 a počas The International 2017 sa umiestnili na druhom mieste. Je však asi jasné, že ďalší úspech tento tím nepridá. A rovnako ani jeden z pätice previnilcov.

Zdroj: TalkEsports

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk