The International 10 ponúkne najväčšiu finančnú odmenu v histórii e-športových podujatí

The International 10 ponúkne najväčšiu finančnú odmenu v histórii e-športových podujatí

 

Tradícia sa neskončila.

Ako už býva tradíciou, „prize pool“ podujatia The International vzniká vďaka príspevku štúdia Valve (väčšinou je to 1,6 milióna dolárov), no primárnu sumu poskytujú hráči a to investovaním do Battlepassu. A už bolo tradíciou, že táto suma, ktorú si na konci turnaja rozdelia najlepšie tímy v DOTA 2 každým rokom rástla. Zatiaľ čo prvý a druhý The International ponúkol celkovú dotáciu 1,6 milióna dolárov, tak minulý rok to už bolo 34,3 milióna dolárov, pričom víťazný tím OG si odniesol 15,6 milióna dolárov.

A táto tradícia nebude porušená ani v tomto roku. Práve totiž „prize pool“ na The International 10 oficiálne prekonal svojho predchodcu a už teraz je isté, že suma, ktorú si rozdelia hráči bude minimálne 34,4 milióna dolárov. A samozrejme táto suma bude ešte najbližšie mesiace rásť.

Totižto ešte nie je jasné, kedy sa The International 10 bude konať. Prvotný plán bol august 2020, ako už býva tradíciou, no koronavírus donútil Valve, aby turnaj presunul na rok 2021 a zatiaľ sme sa stále nedočkali oficiálneho dátumu. Takže sa dá predpokladať, že čiastka 40 miliónov dolárov pohodlne padne. Stále však platí, že podujatie by sa malo konať vo švédskom Štokholme.

Zdroj: Twitter/Dota2

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk