Najlepší hráč Overwatch na svete dal hre košom a prešiel ku konkurencii

Najlepší hráč Overwatch na svete dal hre košom a prešiel ku konkurencii

 

Naznačuje to budúcnosť profesionálneho Overwatchu?

Nestáva sa často, že najlepší profesionálny hráč vašej populárnej hry sa na vrchole svojej kariéry rozhodne odísť a dokonca ešte k veľkému konkurentovi. To presne sa však stalo Blizzardu, keď Overwatch MVP poslednej sezóny Jay „Sinatraa“ Won ohlásil odchod z profesionálnej Overwatch scény a aj z tímu San Francisco Shock.

Jeho kroky mieria k hre Valorant od štúdia Riot, ktorá je ešte stále v beta verzii, no už teraz sa očakáva, že pôjde o nový veľký hit na poli e-šport hier. Tam sa pripája do tímu Sentinels, kde mimochodom pôsobí aj víťaz Fortnite World Cup Kyle „Bugha“ Giersdorf. Ako dôvod odchodu z profesionálnej Overwatch scény uviedol Sintraa fakt, že jednoducho stratil vášeň pre Overwatch a teraz sa ju bude snažiť nájsť vo Valorant.

Fascinujúce na celej situácii je však to, že mnoho organizácii už teraz plánuje vstup do profesionálneho hrania Valorantu, no ten zatiaľ nemá žiadnu oficiálnu podporu zo strany štúdia Riot. Hra je ešte stále vo fáze bety. Štúdio si však samozrejme uvedomuje potenciál hry a ich skúsenosti s League of Legends im určite pomôžu, no je to tak trochu opačný postup oproti tomu, na čo sme zvyknutí. Najprv je totiž vo zvyku počkať, či sa hra stane populárnou a následne sa začína budovať kompetitívna scéna a nie naopak.

Zdroj: TheVerge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk