Kriminalita sa nevyhýba ani e-športom: 5 hráčov CS:GO bolo obvinených z ovplyvňovania zápasov

Kriminalita sa nevyhýba ani e-športom: 5 hráčov CS:GO bolo obvinených z ovplyvňovania zápasov

 

Z toho už tak ľahko nevyviaznu.

Hranie je zábava, no v momente, keď sa do toho primiešajú peniaze, tak je potrebné si uvedomiť, že všetko funguje na základe nejakých pravidiel a tie neradno porušovať. Tou ťažšou cestou sa o tom dozvedeli piati pro hráči populárnej FPS hry Counter-Strike: Global Offensive. Tých totiž po zatknutí ešte v auguste minulého roka obvinil polícia v štáte Viktória zo stávkovania a vedomého prehrávania e-šport zápasov v CS:GO.

Okrem toho sa k nim pripojil ešte jeden zatknutý, no jeho obvinenie pramení primárne z prechovávania marihuany. Obvinenia ostatných sa týkajú výlučne správania „ktoré poškodzuje, alebo by poškodilo výsledok stávkovej udalosti, alebo udalosti.“

Čiže v praxi to znamená, že našich 5 šikovných hráčov si stavilo (alebo niekto namiesto nich stavil) na to, že prehrajú zápas v CS:GO a oni ho následne naschvál prehrali, čím získali veľký obnos peňazí. Toto však pochopiteľne nie je dovolené ani v bežnom športe a e-šport sa už v posledných rokoch taktiež začal civilizovať a na takéto pravidlá sa už vo veľkom dohliada.

Štyria obvinení majú 20 rokov a jeden z nich má 27 rokov a podľa polície získali takýmito stávkami viac ako 30000 dolárov. Súd s obvinenými sa začne 15. septembra.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk