Super Mario Galaxy 2 - RECENZIA Wii

 

Mário, „vlajková loď“ nintenda je späť ! Radujme sa, tešme sa. Alebo nie ? Dozviete sa o chvíľu.Kedže je to moja prvá mário-hra, bol som zvedavý , čo na ňom všetci vidia.

{gallery}/recenzie/SuperMarioGalaxy2.Link.recenzia/1/{/gallery}

Oplatí sa vôbec ? Môže byť "iba" skákačka naozaj dobrá ? A tak spúšťam hru a s napätím očakávam, čo sa bude diať. Na začiatku si vytváram profil (môžu byť tri rôzne). A štartujeme...
Objaví sa princezná Peach a vysvetľuje Máriovi , že dnes padajú hviezdy a v zámku začal hviezdny festival na ktorý je pozvaný. Text je zobrazený len v bubline, žiaden, až na občasné dve tri slová, dabing sa nekoná. A už sa hraje. Mário štýlovo s retro zvukom vyjde z pravdepodobne potrubia. V pozadí je zámok do ktorého sa má dostať, začínajú padať prvé hviezdy z oblohy. Dajú sa zbierať buď klasicky, prechodom cez ne alebo na ne ukážete wii mote. A už uteká, rozbíjajú sa bedne, zbierajú sa aj mince. Cestou Mário stretáva obyvateľov kráľovstvá, ktorý mu vysvetľujú ovládanie. Pohyb medzi obrazovkami nie je klasický rolling ale keď treba prejsť na dalšiu, ukáže sa animácia otáčania strany. Celkom pekný a netradičný efekt. Hneď na druhej obrazovke stretne smutnú hviezdu, ktorá sa k nemu pridá.

Čoskoro dobehne celý radostný do zámku, kde však zisťuje že Bowser , teda veľka zlá príšera sa zmocnila hviezdnej sily, vďaka ktorej je naozaj veľká a táto planéta jej už nestačí a chce si podrobiť celý vesmír. Čo by nebol problém, veď nech si ide, aspoň doma bude pokoj,no vzal si aj princeznú a tak sa Mário vydáva za ním. Ale ako , keď nemá raketu a ani nevie lietať ? Naštastie stretáva priateľské hviezdičky a zisťuje , že im zachránil kamaráta a oni mu pomôžu. Jedna z nich sa zmení na teleport a Mário môže pokračovať v zachraňovaní princeznej (a celej galaxie).

{gallery}/recenzie/SuperMarioGalaxy2.Link.recenzia/2/{/gallery}

A už je v prvej galaxii na prvej planéte. Keďže je vo vesmíre, tak neexistuje žiadne hore ani dole, teda chodí po plánetach, niekedy aj cez stred a hľadá daľsie hviezdne teleporty, ktoré ho prenesú na ďalšiu planétu. Treba si dávať pozor, pretože môže a aj bude padať dole, kde už čaká nenásitná čierna diera – teda jeden život dole. Na začiatku je ich päť, pričom jeden je z troch častí, ktoré odoberajú nepriatelia. Mário sa po smrti niekedy objaví pomerne ďaleko od miesta, kde umrel a musí prejsť časť galaxie opäť. Funguje však heal, teda časti sa dopĺňajú. Životy sa tiež dajú sem- tam nájsť. A po pár preskokoch prichádza prvý boss. Je veľký oproti svojej planéte ale tá je pomerne malá. A tak Mário uteká, snaží sa mu dostať a za chrbát a po jeho úspešnom zdolaní (keď sa po prvom „zničení“ obnovil, bol som dosť prekvapený) sa objavuje „hviezda galaxie“. Po jej zobratí sa Mário presúva na hviezdnu vesmírnu loď , ktorá sa po chvíľke rozhovoru mení na Faceship ! Teda je to gigantická Máriova tvár, ktorá lieta vesmírom. Tomu sa hovorí ego. Loď funguje na „hviezdy galaxie“ a teda je treba ich zbierať aby sa mohla posunúť ďalej v hľadaní Bowsera.

Okrem toho sa po návrate z galaxie na loď uloží hra. Teda žiadne save počas dobrodružstva. Galaxie majú dve dobrodružstvá, pričom druhé sa odomkne až po dokončení druhého. Už v druhej galaxii sa objaví, po tom ako ho Mário zachráni, Joshi na ktorého chrbát môže vyskočiť. Joshi dokáže nielen skákať ale aj krátkodobo letieť pričom vydáva pomerne divné zvuky. Taktiež môže jesť ovocie za ktoré sa dá dostať ďalší život. Vie aj omračovať nepriateľov, používať bojové korytnačky ako náboje. Keď ho nepriateľ trafí, zhodí Mária a chvíľu pobehuje po okolí, ak sa Máriovi nepodarí ho opäť osedlať, zmení sa na vajce a vráti sa na miesto. Niekedy je blýzko , niekedy daľej.

{gallery}/recenzie/SuperMarioGalaxy2.Link.recenzia/3/{/gallery}

A tak to ide ďalej, pomocou hviezdneho paliva sa dostáva do ďalších a ďalšich galaxií v nich hľadá teleport na ďalšiu planétu až k bossovi, po ktorého zničení sa objaví ďalšia „hviezda galaxie“ V poslednej tretine hry sa vyžaduje určitý počet zlatých hviezdičiek pre ďalší progres, takže je treba prejsť naozaj všetky dobrodružstvá.

Tak teda, oplatí sa kúpiť Wii kvôli tejto hre ? To nemyslím, ale ak už Wii máte, určite sa oplatí ju mať vo svojej zbierke. Je to príjemný (aj keď niekedy dosť náročný) oddych od „normálnych“ hier.

je to roztomilé
grafika

dabing
90% 80%
ŽÁNER 3D plošinovka
VÝROBCA Nintendo
VYDAVATEĽ Nintendo
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na www.game-shop.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk