Star Fox Zero vás v novom videu vezme na krásnu prechádzku minulosťou

Star Fox Zero vás v novom videu vezme na krásnu prechádzku minulosťou

 

Táto séria má za sebou už bohatú históriu.

Písal sa rok 1993, keď svoju púť započala séria Star Fox. Prvý diel vyšiel na SNES a u nás ste ho mohli poznať pod názvom Starwing. Po tom, čo bol o dva roky neskôr zrušený už kompletne dokončený Star Fox 2, sa v roku 1997 dostal na výslnie nový diel Star Fox 64, hoci v Európe a Austrálii bol známy ako Lylat Wars. Nintendo 64 umožnilo výrazný posun v grafike a hladšie animácie.

V čase, keď PlayStation 2 súperil s Xboxom od Microsoftu, sa objavila konzola Nintendo GameCube a s ňou aj nová hra série. V roku 2002 vyšiel Star Fox Adventures, ktorý sa stal prvým dielom, ktorý sa u nás predával pod názvom Star Fox. Technická stránka hry bola vďaka silnej konzole povýšená oproti predchádzajúcim dielom do nebies a hra už umožňovala ovládanie samotnej postavy Foxa v 3D prostredí. Hra bola svojim štýlom porovnávaná so sériou The Legend of Zelda, pretože obsahovala cyklus dňa a noci aleboj aj prvky plošinovky. Zaujímavosťou je, že hráč strávil viac času hraním za samotného Foxa než v kokpite vesmírnej lode.

O tri roky neskôr vyšla na tú istú konzolu hra Star Fox: Assault, ktorá sa vrátila ku koreňom svojich vesmírnych bitiek, hoci aj v tejto hre sa objavili prvky strieľačky z pohľadu tretej osoby. Piaty diel série Star Fox Command vyšiel o rok neskôr na úspešný handheld Nintendo DS. Po technickej stránke to bol oproti hrám z Nintendo GameCube veľký krok späť, no po stránke hrateľnosti to bol starý dobrý klasický Star Fox, aj keď obsahoval zaujímavú novinku - prvky ťahovej stratégie.

Týmto sa pomaly dostávame na koniec krásneho výletu za minulosťou. Zatiaľ posledným dielom bol remake najlepšie hodnoteného dielu Star Fox 64 (Lylan Wars), ktorý vyšiel na Nintendo 3DS pod názvom Star Fox 64 3D. Hra neslúžila len ako nostalgické znovunaštartovanie záujmu o sériu, ale bola plnohodnotným dielom, ktorého kvality sa odrazili aj v recenziách. Najnovšia časť Star Fox Zero vyjde na Wii U už o mesiac, presne 22. apríla a spolu s ňou sa na trh dostane aj Star Fox Guard, čo je tower defense hra odohrávajúca sa vo svete Star Fox.

Zdroj: YouTube, Wiki

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk