Nintendo Direct sa vracia vo veľkom štýle: Zelda, Dragon Quest a Final Fantasy plné prekvapení

Nintendo Direct sa vracia vo veľkom štýle: Zelda, Dragon Quest a Final Fantasy plné prekvapení

 

Prvé Nintendo Direct od smrti prezidenta Satoru Iwata je nabušené informáciami až do prasknutia.

Keďže má celá relácia vyše 45 minút, nebudeme pokrývať všetko, vypichneme len tie najdôležitejšie informácie, hoci, ak by ste si chceli pozrieť celý záznam, zamierte na koniec článku, kde je už pre vás prichystané video. Na svoje si prídu hlavne vlastníci handheldu 3DS, ktorí už možno ani nedúfali, že sa remaky hier Dragon Quest VII a VIII aj k nám. Ohlásený bol aj dátum vynikajúco vyzerajúceho RPG Final Fantasy Explorers a predstavená bola aj HD verzia klasiky The Legend of Zelda: Twilight Princess pre Wii U.

Jedna z najlepších hier série The Legend of Zelda prichádza na Wii U v HD remasteri. Prvý pohľad na Twilight Princess HD možno troška sklame, pretože sa nejedná o plnohodnotný remake ako v prípade The Legend of Zelda: The Wind Waker HD, ale len o HD port s niekoľkými prepracovanými textúrami. Ale aspoň takéto sú teda naše dojmy. Táto hra vyjde ako v krabicovej verzii, tak v digitálnej cez eShop 4. marca 2016. Doslova generačný skok ale naše oči zažili na konci videa, ktoré plynulo prejde do záberov z najnovšej, zatiaľ nepomenovanej Zeldy pre Wii U. Hra príde budúci rok.

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD

Xenoblade Chronicles X, jeden z killer titulov Wii U, bol predstavený v novom videu, v pravdepodobne poslednom pred samotným vydaním 4. decembra 2015. Obrovitánsky otvorený svet plný fantastický kreatúr, robotov, sci-fi tématiky a hlbokej kustozmizácie vášho mecha, ale hráčom ponúkne aj niečo z iného súdka, konkrétne rôznorodé vtipné situácie. Hra u nás vyjde aj v bundli spoločne s konzolou.

Xenoblade Chronicles X

Final Fantasy Explorers je záhadnou hrou zameranou na kooperáciu medzi hráčmi, hoci tvorcovia  tvrdia, že ju budeme môcť hrať aj sólo. Toto RPG ponúkne vyše 20 povolaní, medzi ktorými si budú môcť hráči bez problémov prepínať a následne si tak zvyšovať svoje štastistiky, skilly, vlastnosti a prispôsobovať svoje schopnosti momentálnemu dianiu na obrazovke. Skilly sa budú môcť medzi jednotlivými jobmi prenášať, kúzla premenovávať a dokonca si budeme môcť zahrať za klasické postavy série ako Squalla, Tifu, Cecila, či Zidana. Hra vyjde 26. januára 2016.

Final Fantasy Explorers

Asi najväčším potešením je ohlásenie Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past a Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King pre 3DS. Tieto remaky klasických JRPG vyšli v Japonsku už dávno, no o západnom vydaní sa doteraz bohužiaľ mlčalo. Preto vám s hrdosťou oznamujeme, že tieto dve skvelo vyzerajúce hry vyjdú konečne aj u nás a to niekedy v priebehu budúceho roka.

Dragon Quest VII a Dragon Quest VIII

Celkovo ale relácia ponúkla omnoho viac, než len to, čo sme spomenuli my. Splatoon a The Legend of Zelda: Tri Force Heroes dostanú veľké updaty s novými zbraňami, oblečením a zaujímavou mapou, Mario & Luigi: Paper Jam Bros., Star Fox Zero a Fire Emblem Fates sa predstavujú v nových traileroch, Pokémon Red, Blue a Yellow, The Legend of Zelda: Phantom Hourglass a Spirit Tracks prídu na Wii U Virtual Console a napríklad aj to, že do bojovky Super Smash Bros. prichádza samotný Cloud Strife z Final Fantasy VII.

NINTENDO DIRECT 12/11/2015

Zdroj: YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk