Cenzúra? Kostýmy v novom Fatal Frame prešli veľkou zmenou

Cenzúra? Kostýmy v novom Fatal Frame prešli veľkou zmenou

 

Jedna z vecí, ktoré hráčov celkom bavia, je odomykanie alternatívnych kostýmov pre hlavné postavy. Občas ide o niečo jednoduché ako Smoking pre Solid Snakea, občas ide o referencie na popkultúru a občas iba o príťažlivé spodné prádlo, ako to je aj v sérii Fatal Frame.

Fatal Frame: Maiden of Black Lake je piatym titulom tejto hernej série a hráči si mohli zvyknúť, že si občas môžu pre hlavné postavy odomknúť čosi viac odhaľujúce kostýmy. Tentokrát to ale tak nebude, minimálne v nejaponských verziách hry. Nintendo totiž zakročilo a odomknuteľné extra kostýmy zmenilo. Namiesto sexi spodného prádla a kostýmu s plavkami, šálom a čižmami nájdeme v hre kostýmy inšpirované kúskami od Nintenda - herná postava sa oblečie do kostýmu Zero Suit Samus a princeznej Zeldy.

Nové kostými nevyzerajú zle a hráčom sa páčia, čo ale fanúšikov naštvalo je, že neboli pridané ako bonusový obsah, ale nahradili to, čo už v hre bolo vydané v Japonsku. Toto tiež nie je prvýkrát, čo Nintendo takto upravilo obsah svojho titulu. Podobná vec sa stala s Bravely Default, keď Nintendo zmenilo oblečenie na postavách na menej odhaľujúce a zmenilo niektorým postavám vek z 15 na 18 rokov. Príklad toho môžete vidieť na nasledujúcom obrázku.

bravely default EUUSA vs JP change

Fatal Frame: Maiden of Black Lake je titul pre WiiU, ktorý v Japonsku vyšiel 27. septembra 2014. V USA sa ho dočkajú 22. októbra, u nás o osem dní neskôr. V týchto dvoch videách môžete vidieť, ako vyzerali pôvodné kostýmy v Maiden of Black Water a ako vyzerá to, čo do hry dalo Nintendo.

Zdroj: eurogamer.net, kotaku.com, youtube.com
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk