Nintendo údajne na Gamescome predstavilo vývojárom hier „Switch 2“

Nintendo údajne na Gamescome predstavilo vývojárom hier „Switch 2“

 

Vydanie na budúci rok?

Ak existovali pochybnosti o tom, že Nintendo je takmer v stave príprav na ohlásenie nástupcu konzoly Nintendo Switch, tak vedzte, že dôkazov a náznakov pribúda. Rôzni dodávatelia súčiastok pre túto zatiaľ neohlásenú konzolu už hlásia očakávané zvýšenie tržieb, no Nintendo je zatiaľ stále ticho.

...minimálne na verejnosti. S vývojármi však už japonská spoločnosť aktívne komunikuje a podľa webu Eurogamer sa na výstave Gamescom 2023 uskutočnila vývojárska prezentácia konzoly, ktorú budeme pre zjednodušenie volať Switch 2.

Podľa Eurogameru Nintendo vývojárom ukázalo technologické demá, ktoré mali ukázať úroveň vizuálu na ktorú táto konzola cieli a okrem iného tam Nintendo ukázalo aj „vylepšenú“ verziu hry Breath of the Wild, ktorá využívala lepší hardvér. Samozrejme to neznamená, že Nintendo chystá túto vylepšenú verziu ako komerčný produkt.

Web VGC navyše dodal, že jedným technologickým demom bola aj známa ukážka The Matrix Awakens postavená na Unreal Engine 5. Tá údajne fungovala na cieľovom Switch 2 hardvéri za pomoci použitia DLSS s aktivovaným ray-tracingom a s "vizuálom, ktorý je porovnateľný so súčasnou generáciou Sony a Microsoft konzol."

Čo sa verejnosti týka, Nintendo je zatiaľ ticho, no vo všeobecnosti sa predpokladá, že sa vydania konzoly dočkáme na budúci rok. Či Nintendo zvolí vydanie v prvej polovici roka ako pri prvom Switchi, alebo počká na tradičnejšie mesiace na vydanie konzol (október-november), zostáva zatiaľ otázne. Otáznymi sú aj finálne špecifikácie konzoly a hlavne cena.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk