Switch 2 údajne neprejde na OLED, no dostane väčšiu pamäť
Fáma

Switch 2 údajne neprejde na OLED, no dostane väčšiu pamäť

 

A samozrejme vyšší výkon.

Aj keď Nintendo sa stále snaží tváriť, že novej konzoly sa tak skoro nedočkáme, už je asi všetkým jasné, že na budúci rok dostane Switch svojho nástupcu. Informácie totiž pribúdajú raketovým tempom a teraz pribudli ďalšie.

Ich autorom je Youtuber Nate the Hate, ktorý v novom podcaste prezradil niekoľko zaujímavých detailov z chystaného systému. Nate tvrdí, že vie o niekoľkých vývojároch, ktorí už majú k dispozícii devkity novej konzoly a produkcia novej konzoly by sa mala začať počas prvého štvrťroka 2024. Vydanie má byť naplánované na posledné mesiace roka 2024 a pri vydaní by mala byť dostupná nová 3D Mario hra, ktorá by mala prilákať hráčov na prvé dodávky konzol.

Bohužiaľ, Nintendo aj pri novej konzole siahne po LCD displeji, no ten bude mať veľkosť 8 palcov, no veľké zlepšenie nastane v oblasti vnútornej pamäte, ktorá by sa mala zvýšiť na 512GB. Dôvodom pre voľbu LCD displeja je snaha Nintenda udržať výrobnú cenu konzoly čo najnižšie a tým pádom držať nízko aj jej predajnú cenu.

Ohľadom spätnej kompatibility zatiaľ neexistujú žiadne konkrétne informácie a to isté platí aj o možnom cieľovom výkone konzoly.

Následne tieto informácie potvrdil aj redaktor VGC Andy Robinson, ktorý minulý týždeň ako prvý zverejnil informácie o možnom vydaní konzoly v druhej polovici roka 2024.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk