Nintendo cieli vydanie svojej novej konzoly na budúci rok
Fáma

Nintendo cieli vydanie svojej novej konzoly na budúci rok

 

Ďalšie potvrdenie.

Zdá sa, že pravdepodobnosť vydania novej hernej konzoly začína hraničiť s istotou. Po tom, čo sa „preriekli“ zástupcovia spoločnosti Sharp a ďalších spoločností potvrdil teraz web VGC zo svojich zdrojov, že Nintendo už zásobuje herné štúdia vývojárskymi verziami svojej novej konzoly s cieľom komerčného vydania novej konzoly v roku 2024.

Tieto informácie pochádzajú z niekoľkých, od seba nezávislých zdrojov. Tie dodali, že konzola by mala byť vydaná až v druhej polovici roka a cieľom Nintenda je poskytnúť do obchodov dostatočné zásoby, aby sa vyhli situácii v ktorej sa ocitli pri vydaní PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Aj keď veľké množstvo detailov o samotnom zariadení k dispozícii nie je, tak tieto zdroje potvrdili, že aj nová konzola Nintenda sa bude dať používať v prenosnom móde, podobne ako Nintendo Switch. Základný model pravdepodobne opäť dostane LCD displej namiesto OLED displeju, no veľký krok vpred spraví interná pamäť konzoly. Hry sa budú opäť do konzoly vkladať za pomoci cartridgov.

Neznámou je však výkon a spätná kompatibilita. Dá sa však predpokladať, že s blížiacim sa vydaním začnú pribúdať aj informácie v tejto oblasti.

Nintendo Switch vyšlo v roku 2017 po katastrofálnom komerčnom výkone konzoly Nintendo WiiU. Switch predal viac ako 125 miliónov konzol, no už aj Nintendo očakáva znižovanie dopytu, čo jasne naznačuje, že je čas na nové zariadenie. To by v prípade dostatočného výkonu mohlo na platformu priniesť aj third-party vývojárov.

„Pôvodný Switch vyšiel viac ako tri roky po PS4 a Xbox One, čo sa ukázalo ako efektívny krok spoločnosti Nintendo. Vydanie Switch 2 v druhej polovici roka 2024 by bolo takmer štyri roky po vydaní PS5 a Xboxov Series X/S, takže by sme boli svedkami podobného "stredného cyklu" pre Nintendo," povedal Christopher Dring šéf B2B spoločnosti ReedPop. "Dovolím si tvrdiť, že na rozdiel od roku 2017 sa konzoly Microsoftu a Sony v súčasnosti stále cítia ako relatívne nové, čiastočne kvôli nedostatku komponentov, ktorý spomalil ich uvedenie na trh v prvých dvoch rokoch, a oneskoreniu softvéru, čo znamená, že sme nevideli príliš veľa titulov, ktoré by naplno využili výhody PS5 alebo Xbox Series X/S. Uvidíme teda, či bude mať Nintendo rovnakú výhodu.“

„Najväčším konkurentom spoločnosti Nintendo je však ona sama. Hoci jej hlavní fanúšikovia túžia po ďalšom hardvéri, jej rodinne orientovaní "príležitostní" fanúšikovia budú potrebovať viac presvedčiť. Čo im napríklad ponúkne ďalší Mario Kart, ktorý v súčasnosti nedostávajú od toho súčasného? Nintendo malo v predchádzajúcich generáciách problémy s presunom hráčov, takže to, ako sa postaví k veciam, ako sú digitálne knižnice, Nintendo Account a dokonca aj spätná kompatibilita, sa môže ukázať ako rozhodujúce pre silný štart ďalšieho systému."

„V roku 2017 spoločnosť Nintendo rozložila svoje vydania a takmer každý mesiac prišla veľká hra," povedal. "Do príchodu sviatočného obdobia mala firma k dispozícii hry Mario, Zelda, Splatoon a Mario Kart - plus niekoľko menších titulov ako Arms a Xenoblade - ktoré konzolu posunuli do rozhodujúceho vianočného predajného obdobia. Ak sa Nintendo rozhodne pre vydanie vo 4. štvrťroku budúceho roka, očakával by som, že spoločnosť bude mať pripravených viacero hier.“

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk