Nintendo už údajne rokuje s dodávateľmi o výrobe nástupcu konzoly Switchu

Nintendo už údajne rokuje s dodávateľmi o výrobe nástupcu konzoly Switchu

 

Next-gen prichádza.

V čase, kedy sa Nintendo Switch prehupuje cez hranicu 120 miliónov predaných konzol silnejú hlasy po tom, aby sme sa konečne dočkali nástupcu tejto konzoly. Pri všetkej úcte k Switch sa totiž jeho hardvér nedá označiť inak ako zastaralý, čo asi najlepšie ukázala hra Bayonetta 3. Nepochybujeme o tom, že Nintendo má už nástupcu Switchu naplánovaného a všetko je teda iba otázka načasovania.

Dokazuje aj nová správa japonského webu Nikkei. Ten tvrdí, že zástupcovia spoločnosti Nintendo už na pozadí vyjednávajú zmluvy s dodávateľmi jednotlivých komponentov pre ich novú hernú konzolu, čo neprekvapí asi nikoho a to aj napriek tomu, že Nintendo sa veľmi zdráha hovoriť o novej konzole.

Nikkei taktiež poukazuje na minuloročné finančné dokumenty Nintenda, ktoré naznačovali, že spoločnosť vo veľkom nakupuje „suroviny a materiály“ ktoré majú byť určené práve na výrobu nových konzol. V podobnom čase sa vtedy objavili aj špekulácie o tom, že nová Nintendo konzola bude používať Nvidia čip s podporou ray tracingu a technológie DLSS 2.

Mnohí analytici predpovedajú ohlásenie novej Nintendo konzoly na rok 2024.

Nintendo Switch prišiel na trh v roku 2017, pričom okrem štandardnej konzoly sme sa v roku 2019 dočli Lite modelu a v roku 2021 OLED modelu. 

Zdroj: Nikkei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk